Nostres.cz » Zdraví » Není dieta jako dieta – tyto jsou opravdu šílené

Není dieta jako dieta – tyto jsou opravdu šílené

socha
Zdroj/foto:Pixaba
Možná patříte mezi ty, kteří si letos opět dali předsevzetí, že shodí pár kil. Ale velký pozor na výběr diety. Na internetu jich najdete nespočet, ale řadu z nich by vám žádný lékař nikdy nedoporučil. Pojďme se společně podívat na ty nejdivnější diety všech dob, které byste nechtěly držet, ani kdyby zaručeně fungovaly.

Modrá nebo také vizuální dieta

Pointa tkví v tom, že každé jídlo konzumujete s nasazenými brýlemi s modrými skly. Veškeré smažené pokrmy, podobně jako maso nebo třeba těstoviny budou na talíři vypadat poněkud nevábně. Přesně řečeno zkaženě. A toho se skutečně nedá sníst moc.

váha
Zdroj/foto:Pixabay

Byronova octová dieta

George Byron byl znám jako básník a také jako dietář. Vzhledem k tomu, že se bavíme o době, kdy lékařská věda nebyla úplně dokonalá, nám jistě nepřijde divné, že spočívala v konzumaci octa a potraviny se do octa i namáčely. Básníkovi se sice podařilo údajně hodně zhubnout, ale tuto dietu nelze doporučovat (už proto, že se zmiňovaný umělec dožil jen 36 let).

kolíček
Zdroj/foto: Pixabay

Kolíčková nebo také klamerková dieta

Nenechte se mýlit dvojím názvem – jako klamerková je tato dieta označována na území se silnou tradicí němčiny (např. Opavsko, Ostravsko atd.). Tvůrci předpokládali, že člověk s kolíčkem (klamerkou) na nose bude méně konzumovat, protože bude ochuzen o čichový vjem pokrmu. Navíc je to metoda bolestivá, takže se u jídla nikdo nebude dlouho zdržovat. Ovšem efekt může být také opačný – některých pokrmů sníme asi mnohem víc právě proto, že neucítíme jejich aroma.

Neviditelná dieta neboli dieta jakou svět neviděl

Tato dieta se trochu podobá modré dietě. Rozdíl je v tom, že místo modrých skel použijeme naprosto neprůhledná, Nejen, že jídlo těžko na stole najdeme, ale navíc ho často rozlejeme nebo hůř – shodíme na zem. V každém případě budeme hlady a při následném úklidu ještě spálíme potřebné kalorie, takže efekt se jistě dostaví.

A rada na závěr – chceme-li zhubnout, upravme si jídelníček a přidejme více pohybu, ale to už je jiná pohádka ….

běžící žena
Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Alexandra Koval

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve zdraví

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve zdraví