Nostres.cz » Zdraví » Jak na stres dnešních dnů – antidepresiva nebo návštěva atomového krytu?

Jak na stres dnešních dnů – antidepresiva nebo návštěva atomového krytu?

stres
Zdroj/foto:Pixabay
Svou psychickou odolnost už jste určitě někdy měli možnost otestovat. Vlastně ji testujeme a zpravidla i posilujeme celý svůj dosavadní život. Ale někdy je toho prostě moc. I na Albína s Dalimilou.

Ahoj všichni, záměrně jsme v titulku zvolili docela krajní možnosti. Správně nebude ani jedna – spolknout piluli sice vypadá jako jednoduché řešení, ale ve skutečnosti neřeší nic, kromě stavu vašich jater (jak říkal Mireček „to játro“) a v krytu toho zas tak moc neuvidíte a představa živoření v tomto prostředí vás zaručeně zdeprimuje.

Někdy se to schumelí, jedna rána za druhou …

Vypůjčili jsme si kousek textu známého hitu skupiny Olympic, protože přesněji se to vyjádřit snad ani nedá. Dva roky se prokousáváme covidem a sotva se začalo vyjasňovat, přijde inflace, zdražování energií a k dovršení všeho válka za humny. Jeden by řekl, že fronty u odběrových míst musí zákonitě vystřídat fronty před ordinacemi psychologů a psychoterapeutů. Ale ještě, než se do té řady postavíme, zkusme najít jiné řešení.

Humor, plyšáci, sport, rekreace, rodina a přátelé …

Nejdřív si povězme, že nemusíme vědět úplně všechno. Informace se na nás valí stejně ze všech stran, takže když omezíme zpravodajství v televizi a jiných médiích, tak se zas tak moc nestane, stačí, že nás spolehlivě zdrtí „zaručené“ zprávy na sociálních sítích. NEBRAT. Říká se, že nejlepším lékem je humor. Nevím, jestli nejlepším, ale určitě zabírá. Co takhle zkusit knihu. Jak říká Dalimila, nějaký srandokaps. A třeba i Švejka – když myslet na válku, tak aspoň s Haškovým humorem.
A teď ti plyšáci. Jsou sice spojeni z dětstvím, ale divili byste se, kolik dospělých ulehá každý večer se svým chlupatým miláčkem. To není dvojsmysl, to je fakt. Takže večer žádný horor a násilí, dejte si šláftruňk (to je jen synonymum – klidně to může být třeba teplé mléko) a hajdy spát s medvídkem pod hlavou.

žena, plyšáci, postel
Zdroj/foto:Depositphotos

Osvědčeným prostředkem proti stresu je také sport. My s Dalimilou upřednostňujeme plavání. Takových padesát kondičních bazénů vám spolehlivě vše negativní vyplaví. Ale má to háček, musíte umět plavat. Padesát bazénů s kruhem nebo rukávky moc antistresové nebudou. K zahození nebude ani výlet, výšlap nebo prodloužený víkend na horách. Hlavně si, pokud možno, vypínejte mobil.
A máme tu rodinu a přátele. Vážení, kde jinde už hledat klid a mír v duši, než uprostřed svých nejmilejších. Můžete jen tak klábosit, zajít si na skleničku nebo do kina, hlavně se vyhýbejte destruktivním tématům. A co takhle deskové hry? Máme tu i jednu novou, jmenuje se „Putine, nezlob se (a nebo radši jo)“ a návod najdete na našich webových stránkách.

hory, turistika
Zdroj/foto:Pixabay

To by bylo pro dnešek všechno. Vlastně ještě ne. Prozradím vám, že i my máme své démony. Třeba za Dalimilou chodí občas v noci nějaký chlap. Chlap s batohem. Zatím jsme nikdy nezjistili o koho jde, protože když se objeví, začne Dalimila křičet, všichni se probudíme a chlap zmizí. Nevíme, proč ji pořád leze do snu. Jen doufám, že to není Rus. Ukrajinec by mi nevadil.
Tak přátelé – pevné nervy a hodně zdraví přejeme.

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve zdraví

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve zdraví