dlaně prsty

Čínská medicína a prsty na rukou

Z tvaru, délky nebo barvy prstů lze podle čínské medicíny vyčíst mnohé. Navíc je každý prst zaměřen na zdravotní stav v různých fázích života – palec s dětstvím, ukazováček s dospíváním, prostředník s dospělostí, prsteník se střední částí života a malíček se stářím.

socha

Není dieta jako dieta – tyto jsou opravdu šílené

Možná patříte mezi ty, kteří si letos opět dali předsevzetí, že shodí pár kil. Ale velký pozor na výběr diety. Na internetu jich najdete nespočet, ale řadu z nich by vám žádný lékař nikdy nedoporučil. Pojďme se společně podívat na ty nejdivnější diety všech dob, které byste nechtěly držet, ani kdyby zaručeně fungovaly.

avokádo ovoce

Avokádo jako afrodiziakum

Avokádo u nás sice získává popularitu až v posledních letech, ale můžeme bez nadsázky říci, že avokádo prostě milujeme. Přitom jako afrodiziakum si ho oblíbil už francouzský král Ludvík IV.

spící žena

Co můžeme bez obav jíst před spaním

Nedávno jsme se zabývali opačným tématem – co pro zdravý spánek rozhodně nejíst. Dnes si řekneme co bychom naopak konzumovat měli nebo mohli. Především by mělo jít jen o maličkosti, takže pokud chcete usínat bez problémů a těžkého břicha, vsaďte na tyto pochutiny.

zázvor

Tři tisíce let starý zázrak – zázvorová voda

Víte, že zázvorovou vodu si připravovali Indové už před 3 000 lety? Tento léčivý odvar s celou řadou blahodárných účinků si poradí s kaloriemi, migrénou i zažívacími obtížemi. Máme pro vás 9 důvodů, proč jí zařadit do jídelníčku.

Další články v rubrice

Populární v zdraví