Nostres.cz » Zdraví a krása » Hubnutím k trvalému stresu? Zkuste to v klidu a hlavně buďte zdraví

Hubnutím k trvalému stresu? Zkuste to v klidu a hlavně buďte zdraví

dvojice, láska, zdraví. radost
Zdroj/foto: Depositphotos
Jste postavou androidní jablko a snažíte se zhubnout pomocí stejných metod jako gynoidní hruška a obráceně? A přijde vám to logické? Zkuste to jinak a buďte v pohodě a zdraví.

Někdo jsme postavou „hruška“, někdo „jablko“ a někdo (jak říkávala moje babička) „vyschlá prdel“. A těžko na tom něco změníme. Ale trochu upravit to můžeme. Já jsem například klasická hruška. Byly doby, kdy to pro mě byl docela stresující problém, takže jsem vyzkoušela všechno možné – nejrůznější diety, přípravky z lékáren, sport, babské rady. A výsledek? Střídavě oblačný – buď velmi malý nebo jsem zeštíhlela přesně tam, kde to nepotřebuji. A k tomu stres, stres a stres. Obzvlášť, když vám radí z televizní obrazovky někdo, kdo vypadá jako opuchlá nit a díky genetické dispozici si pak klidně dá guláš se šesti.

Genetika věda je, má jen přesné údaje.

Obezita je především symptom ukazující na poruchu energetické homeostázy čili dynamické rovnováhy. Tato porucha má řadu projevů, kdy jedním z nich jsou místa kumulace tukové tkáně; odtud základní dělení obezity na dva typy – androidní (podobný jablku) a gynoidní (podobný hrušce). Když „hrušky“ léčíte jako „jablka“, začnou ztrácet tuk, jenže v obličeji, na prsou a v pase. Problematické partie většinou zůstávají téměř stejné, což je pro mnoho žen frustrující a často to vede buď k jojo efektu, nebo k ukvapenému pokusu o řešení, jímž je většinou špatné načasování liposukce, jestliže vedle samotného výkonu nedošlo zároveň k úpravě metabolických funkcí.
(MUDr. René Vlasák, www.vitalia.cz/clanky/zdravi-je-v-medicine-naprosto-imaginarni-pojem/)

Zdraví
Zdroj/foto: Depositphotos

S výše uvedeným tvrzením nelze než souhlasit. Jsem „hruška“, proto budu k sobě jako „hruška“ přistupovat. Začala jsem u výživového poradce. Je nutné si vybrat dobrého poradce a nelitovat faktu, že to něco stojí. Prošla jsem vyšetřením, proměřením, dostala jídelníček, rady, postupy. Po pěti měsících (podotýkám, že bez sportovních aktivit), kdy jsem vlastně jen změnila jídelníček (částečně) a způsob stravování, mám o 8kg méně a o 10cm méně v bocích. Je to hodně nebo málo? Vzhledem k vyvinutému (ne)úsilí hodně, ale celkově asi málo. Takže půjdu dál.

Genetický test

Každý jedinec potřebuje vědět, na co je jeho organismus nastaven, což se dá zjistit geneticky. Test prozradí, v jakém poměru mají být bílkoviny, tuky, sacharidy, voda a další složky a jak to udělat, abychom je v daných poměrech do sebe dostávali. Poměry složek se zvláště u žen díky hormonům a jiným vlivům mění, čas od času je tedy nutná určitá korekce. Například genoskop LINIE je genetický test zaměřený na osm pečlivě vybraných genetických dispozic, které ovlivňují schopnost udržet si nebo redukovat váhu. Výsledek testu se vypracovává pro každého zcela individuálně a to ve formě podrobného několikastránkového protokolu. Zahrnuje celková doporučení na základě Vámi uvedených vstupních údajů a výsledků analýz genetických předpokladů, jako jsou fyzická zdatnost, schopnost zvládat vytrvalostní vs. rychlostní sporty, citlivost k hořké chuti, zvýšená potřeba cukru, vliv příjmu tuků nebo vůbec schopnost redukovat váhu.
(www.dna-testy.cz/dna-test-genoskop-linie/)

Takže co dál je jasné – budu pokračovat. Že asi oželím letošní plavkovou sezonu? Svět se nezboří. Hlavně v klidu. A k dobrým radám přidám trochu sportu. Nejsem nejmladší, tak běh to asi vyloženě nebude, ale ráda plavu a takový nordic walking (to je ta chůze s hůlkami) taky není k zahození. A pokud budu mít v budoucnu pocit, že mi přece jen trochu „hrušky“ zůstalo, tak zkusím redukci tukových buněk na konkrétních místech – třeba „body reshape“.

Zdraví
Zdroj/foto: Depositphotos

4 kroky k vysněné postavě

Metoda BODY RESHAPE, která se zaměřuje na konkrétní problematické partie, jako je pozadí, stehna nebo břicho přináší v postupných krocích kýžený efekt jak pro „hrušky“, tak „jablka“. Nejprve se uvolní tukové buňky, následuje vyhlazení kůže, lymfodrenáž a režimová opatření. To vše je obsaženo v každé návštěvě, která trvá 90 minut. Je to naprosto bezbolestná procedura s výraznými relaxačními prvky.  

Hlavně nesmíte chtít všechno hned. Dělejte vše postupně a v klidu, nic vám neuteče. Výsledek bude stát za to.

Zdroj: www.vitalia.cz/clanky/zdravi-je-v-medicine-naprosto-imaginarni-pojem
www.dna-testy.cz/dna-test-genoskop-linie
www.cilene-hubnuti.cz

Autor: Dalimila a Albín Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve zdraví a kráse

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve zdraví kráse