Nostres.cz » Zdraví a krása » Erotika, hooping, jumping – podobné endorfiny, podobná zábava

Erotika, hooping, jumping – podobné endorfiny, podobná zábava

erotika, dívka
Zdroj/foto: Pixabay
To, že erotické dovádění nás zaplavuje endorfiny neboli hormony štěstí je známá věc. Ale že to umí i hooping nebo jumping zas až tak známé není.

Vyplavit pořádnou dávku endorfinů můžete především dvěma způsoby – kvalitním a vášnivým sexem nebo kvalitním sportovním výkonem (někdy nám oboje může trochu splývat). V tom druhém případě nám stačí například 60 minut rychlé chůze se psem nebo 10 odplavaných bazénů. My se ale zaměříme na dvě trochu jiné disciplíny.

HOOPING

Pokud jste se někdy (třeba v dětství) pokoušeli kroužit obručí kolem pasu, pak v podstatě víte, co je hooping. Cvičením s obručí si perfektně vytvarujete postavu, zrychlíte metabolismus, pravděpodobně si pomůžete i od bolesti zad, ale především si zaplavete v endorfinech. Hooping můžete provozovat doma nebo v přírodě. Pro úplný začátek by nebylo na škodu navštívit lekce „kroužení“ do fitness centra. Ještě malá, ale dobrá rada – s větší obručí se vám bude kroužit snadněji. Jako začátečníci byste neměli používat obruče s menším průměrem než 80cm. Tímto cvičením také spálíte přibližně 2400 kJ/hod.

obruč, fitness
Zdroj/foto: Depositphotos

JUMPING

Jumping je ideálním endorfinovým sportem pro formování postavy a díky měkkým dopadům do výpletu trampolíny jsou přitom šetřeny vaše klouby. Tato dynamická fitness aktivita je prováděná na malých jumping trampolínách. Základem je kombinace rychlých a pomalých skoků, dynamických sprintů a silových prvků v kombinaci s balančními prvky pro dokonalý kardio trénink. Vyškolení instruktoři vám nabídnou dva druhy tréninku – silový nebo vytrvalostní. Fitness trampolínu si můžete pořídit i k sobě domů. Tímto cvičením také spálíte přibližně 1500 kJ/hod.

fitness, trampolína
Zdroj/foto: Depositphotos

Pokud je vám sport naprosto cizí, pak máte ještě několik dalších endorfinových aktivit (tedy kromě té erotiky) – jednou z nich je například konzumace čokolády. Ale ty následky …

Zdroj: Fitness manuál pro ženy – cvičení ve fitness centru, Daniela Stackeová,
ISBN 978-80-247-4437-7
dobrakondice.cz
Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve zdraví a kráse

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve zdraví kráse