Nostres.cz » Vztahy a příběhy » Po dvaceti letech manželství zkusili sex ve čtyřech – byl to dobrý nápad?

Po dvaceti letech manželství zkusili sex ve čtyřech – byl to dobrý nápad?

přátelé, večírek
Zdroj/foto: Depositphotos
Zkusit oživit vztah malou erotickou revolucí je jedna z mnoha možností. Někomu se povede, jinému se vztah definitivně rozpadne. Ale kdy má skutečně cenu bojovat?

Vztahy jsou oblíbené téma od nepaměti. Od Adama a Evy, přes Romea s Julií, jsme se propracovali až do stadia bulváru, paparazziú a veřejně propíraných vztahů (nejen) celebrit. Skoro to vypadá, že vztah, partnerství nebo manželství je přežitek pro idealisty. Tak se na jeden takový „přežitek“ podíváme a rozebereme to i s odborníkem na vztahy.

Před časem to začalo skřípat v manželství našich přátel (říkejme jim Honza a Martina), výrazně omezili společenská setkání a návštěvy nejen u nás, ale i v okruhu našich známých. Nedávno se nám Martina svěřila, že zkusili sex ve čtyřech: „On s tím vlastně přišel Honza. Prý se mu zdálo, že nám to v posteli neklape jako dřív a že by chtěl něco zkusit. A to něco byl společný sex. Ukázalo se, že už to měl domluvené s jedním našim známým a potřebují jen nás holky přemluvit. Jasně, že se mi to v první chvíli moc nelíbilo, ale na druhé straně jsem uznala, že vášnivou noc jsme už dlouho nezažili. Vlastně jsem s tím souhlasila i proto, že jsem byla přesvědčena, že k tomu nakonec nedojde. Jenže došlo. Ten večer začal hodně nervózně, trochu se pilo, začali jsme hrát hry. Jasně, že nám víno pomalu odbouralo zábrany. Znáte to. Skončili jsme v kalhotkách a kluci v boxerkách. Začali jsme se společně mazlit a nakonec došlo na všechno. Další den jsem na sebe byla pořádně naštvaná, že jsem to nechala dojít tak daleko. Měla jsem pořád před očima Honzu, jak si to užívá a mě si vůbec nevšímal. Mám pocit, že nám to žádný nový impuls nedalo, naopak jsem si tak cize ještě asi nepřipadala. Nevím, co s tím, ale určitě to musím řešit dřív, než to bude chtít Honza zopakovat.“
(Jména obou aktérů jsou smyšlená, skutečná identita je redakci plně známa)

Pokud je vám líto vzdát společně strávené roky a chcete udělat pro záchranu vztahu maximum, je třeba na tom začít pracovat dříve než dojdete do stadia jako Honza s Martinou.

deprese, smutek
Zdroj/foto: Pixabay

5 signálů jak poznat, že to nemá cenu

Podle Aleše Kaliny, předního českého kouče a lektora v oblasti vztahů, existuje pět zcela jasných signálů, že už je to s naším vztahem opravdu špatné a je zbytečné se namáhat situaci změnit:

  • Nezabírá sexuální chemie – sexuální potěšení se nedá ničím nahradit ani ošidit. Buďto jste s partnerem spokojeni nebo ne. Nic mezi neexistuje. Pokud často cítíte, že by pro vás byl někdo jiný lepší a dokázal vás lépe uspokojovat, něco vám chybí. Jestli o tom budete schopni s partnerem mluvit a alespoň trochu to ještě mezi vámi jiskří, máte ještě šanci. V opačném případě ne.
  • Jste jako voda a olej – říká se, že se protiklady přitahují, ale vždy to neplatí. Olej může vedle vody plynout, ale nikdy se nespojí. Vše okolo vás se zdá hezké, milé a učesané, ale vy máte chuť na něco jiného. Nechcete přece žít vedle někoho, ale s někým. To nebude fungovat.
  • Nemáte společné zájmy – spousta vztahů je založena na společných zájmech. Problém nastává, jakmile společné záliby (nebo záliba) skončí. Například ze zdravotních nebo profesních důvodů. Pokud se vám nepodaří najít jiné společné činnosti, spěje váš vztah pravděpodobně ke konci.
  • Rozčilují vás chyby vašeho protějšku – jistě jste schopni spoustu věci přehlédnout a zavřít nad nimi oči. Pokud ale váš partner dlouhodobě dělá něco, co je přes čáru a není možné ho přesvědčit, pak máte velký problém, protože vztah na sdílení důležitých věcí stojí.
  • Máte nízkou křivku vztahu – udělejte si malý graf. Nakreslete osu X a kolmo na ní osu Y – osa X bude časový rámec (týden nebo měsíc) a na ose Y vyznačte hodnoty od nuly do desíti. Obodujte si na grafu nejlepší a nejhorší partnerské zážitky za dané období (nula nejhorší, desítka nejlepší). Pokud je vaše křivka dlouhodobě po číslo šest, máte problém.

Mluvte spolu, buďte velkorysí, obdivujte se a hrajte si

Základ každého soužití je správný výběr partnera. Měli byste mít podobný žebříček hodnot, důležité jsou společné zájmy, vztah k sexu, dětem, rodině, ale i kariéře. Partnerství totiž nestojí jen na lásce, ale hlavně na sdílení a prožívání toho, co život přinese.

Zdroj: https://ales-kalina.cz/blog/vztahy
Aleš Kalina – Partnerský manuál (2014) ISBN: 978-80-85335-24-8

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve vztazích a příbězích

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve vztazích a příbězích