Nostres.cz » Vztahy a příběhy » Léto přeje milování i prvním pohlavním stykům a pokud ne, zkuste test erekce

Léto přeje milování i prvním pohlavním stykům a pokud ne, zkuste test erekce

milenci, polibek, léto
Zdroj/foto: Depositphotos
Letní večer, horký vzduch, spoře oděné ženy i muži, opojný drink, hudba, procházky - ideální podmínky pro sex a erotické jiskření.

Léto, sex a dospívání

Léto budiž pochváleno. Alespoň co se týká sexuální aktivity – žádné jiné roční období nepůsobí tak blahodárně na naše libido jako léto. Koneckonců to potvrzuje i křivka porodnosti nebo výzkumy na téma prvních pohlavních styků. Pokud zapátrám v paměti a vybavím si debaty o panictví, tak jsme s ostatními spolužáky a spolužačkami ze střední „o to“ přišli nejčastěji v letních měsících. Je to logické, jako teenageři jsme po většinu roku neměli kde, ale v létě je to jiné – jde to kdekoliv. Jen pro zajímavost:

  • Většina dětí bývá k sexu fyzicky připravená už ve 12 či 13 letech. Některé země tuto věkovou hranici uznávají pro sexuální zletilost – Mexiko (12 let), Španělsko (13 let). Nutno dodat, že to souvisí i s církevním kodexem, který také s tohoto věku vychází
  • Výzkum vědců z Kolumbijské univerzity v New Yorku upozorňuje, že lidé, kteří začnou se sexem předčasně, se také s mnohem větší pravděpodobností nakazí některou z pohlavních chorob
  • Podle opakovaných výzkumů sexuálního chování mladých lidí v České republice dochází k prvnímu pohlavnímu styku v průměru mezi 17 a 18 roky

Žhavé léto – žhavý sex, ale pozor na počet partnerů

tanec, diskotéka, alkohol
Zdroj/foto: Pixabay

Říká se, že ideální počet sexuálních partnerů je víc než jeden a míň než moc. A také je stále zažité klišé, že zatímco promiskuitní muž je borec, tak promiskuitní žena je „do větru“. Předchozí větu bychom měli mít na paměti, pokud čteme údaje různých průzkumů ohledně sexuálních zkušeností a počtu partnerů – muži se totiž pravděpodobně trochu vychloubají, kdežto ženy budou opatrnější. U nás se nejčastěji u mužů uvádí 9 partnerek, kdežto u žen asi 5 partnerů. Tipnu si, že pravda bude někde uprostřed. V každém případě je nutná alespoň základní zodpovědnost – na konci léta bývá vyšší počet pacientů venerologických ordinací.

Afrodiziakum se hodí

Řekli jsme si, že léto je afrodiziakum samo o sobě. Ale je toho samozřejmě více, co nás může nabudit. Důležitý je obyčejný spánek a životospráva – rozhodně důležitější než různé přípravky a kapky (často pochybného původu). Zařadíme do jídelníčku lehkou stravu a trochu pohybu nám taky prospěje. A co se týká samotných poživatin, pak se doporučuje některá kořenová zelenina, lehce pikantní jídla a raději menší množství alkoholu.

Ale co když máme problém

milenci, erekce
Zdroj/foto: Depositphotos

Asi se to někdy stane každému – prostě „to“ nejde. Důvodů může být mnoho – únava, nervozita, alkohol. Pokud ale tento stav přetrvává, měli bychom vyloučit vážnější problém a zkusit jednoduchý test erekce. Je založen na tom, že každý zdravý muž má několikrát za noc tzv. spánkovou spontánní erekci, která není závislá na psychice. Jde o perforovaný proužek papíru, který se aplikuje před usnutím na neztopořený penis. Pokud byl proužek aplikován správně a ve spánku došlo k spontánní spánkové noční erekci, bude proužek ráno přetržený. Test se běžně prodává v lékárnách.

V každém případě vám přejeme nádherné následující měsíce a spoustu zážitků (jakýchkoliv), hlavně aby nedošlo na slova klasika:

„Způsob tohoto léta zdá se mi poněkud nešťastným“

Zdroj: www.wikiskripta.eu/w/Psychofyziologie_lidsk%C3%A9_sexuality
www.novinky.cz/zena/deti/clanek/kdy-je-spravny-cas-zacit-se-sexem-drive-nez-v- patnacti-urcite-ne-40372730
www.czso.cz/csu/czso/aktualni-populacni-vyvoj-v-kostce
Žhavý sex. A jak na to, Cox, Tracey, ISBN: 978-80-7237-282-9

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve vztazích a příbězích

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve vztazích a příbězích