Nostres.cz » Vztahy a příběhy » Když manželku bolí hlava a muži mají své dny

Když manželku bolí hlava a muži mají své dny

dvojice, hádka,
Zdroj/foto: Depositphotos
Nesoulad v intimním životě drtí partnerské soužití. Přitom se podle výzkumů 73 % zadaných žen a 81 % zadaných mužů oddává sebeuspokojování.

Nejprve pár slov odborníka:
„Nesoulad nastává , když si muž dá „za cíl“ uspokojit ženu, ale přál by si, aby to bylo podle jeho představ – to znamená orgasmus ženy, s co největšími projevy emocí, opakovaně, nejlépe ve stejný okamžik partnerova vyvrcholení. Ale každý má svůj vlastní způsob – scénář, který mu nejlépe vyhovuje. Scénář sexuální aktivity se týká různých forem chování při předehře i při styku. Patří sem i postoje k orálnímu, análnímu sexu, klitoridální vzrušivosti ženy, stupně něžnosti až agresivity. Na druhou stranu partner s nižší sexuální chutí by se neměl nutit k výkonu, může narůstat nechuť až odpor ke styku. Neuspokojená touha vede k masturbaci, na což většina partnerek reaguje negativně.“ (MUDr. Jana Spilková)
(Zdroj: https://sex-centrum.gona.in/otazky-a-odpovedi/clanky-a-publikace/jak-lecit-sexualni-nesoulad/)

manželé, ložnice
Zdroj/foto: Depositphoto

Jenže co s tím, když jsou muži z Marsu a ženy z Venuše

Podíváme se nejprve na problémy spojené s muži. Podle Sylvy Lauerové („Sexy strategie“) existují vedle hlavního proudu v podstatě dva další mužské prototypy. Prvním je „muž přírodní alias živočich“. Je to přesně ten typ, který se neholí v podpaží, natož kolem penisu, voní se pouze z donucení a z návštěvy butiku se mu zvedá žaludek. Kenzo je pro něho japonská stíhačka a Luis Vuiton sekačka na trávu. Živočich hluboce opovrhuje svým opakem – metrosexuálem, kterého nazývá šampónkem a rád by si z něho udělal fackovacího panáka. V sexu se drží své živočišné linie, protože vyznává heslo: „Hup na krávu, ať je tele.“
Druhým typem je již zmiňovaný metrosexuál. Ten krášlí svoje tělo tak, jak to dělávají běžně ženy. Depilace, manikúra, kosmetika, pedikúra, masáže a kadeřník, to je jeho běžný život. Tento trend ovšem nemá se sexuálním životem mnoho společného – metrosexuál může být na ženy nebo na muže a může být i skvělým milencem, pokud se zrovna nepozoruje. Pozorování sebe sama je totiž často alfa a omega jeho bytí. Pečlivě se zhlíží v zrcadle, na ples se chystá o půl hodiny déle než jeho partnerka a dostává hysterický záchvat, pokud se pokazí žehlička na vlasy. S těmi nejposedlejšími bývá i sex katastrofou, pokud vám najde pár zapomenutých chloupků.
A zase jsme skončili u masturbace.

Muži vedou, ale ženy moc nezaostávají

  • Zkušenost s masturbací má 94,1 % všech žen. Alespoň několikrát měsíčně masturbuje 71,2 % z nich
  • Procento souloží a masturbací, při nichž ženy dosáhly orgasmu, se významně liší – ženy spíše dosahují orgasmu při masturbaci než při souloži
  • Život bez masturbace uvádí 8 % všech mužů, 13 % se oddává sebeuspokojení 1x týdně, 25 % několikrát týdně a 14 % denně
  • V případě soužití v partnerském vztahu uvádí občasnou masturbaci 81 % mužů a 73 % žen, společně s partnerem nebo alespoň před ním se sebeuspokojuje 60% z nich

A teď se podíváme na ženy. Stejně jako u mužů, existují i u žen dva extrémy – „popelka a zlatokopka“. Typ popelky sní každoročně na Štědrý večer u televize o štěstí. Rodiče jí určují běh života, přestože už je jí pětatřicet let. Účes ani barvu vlasů nezměnila 10 let a dokáže si splést prací prášek s pudrem. Je vždy oděna podle módy, bohužel o dvě dekády zpátky. Má svého vysněného prince, kterého potají sleduje a pravidelně omdlívá, pokud se náhodně srazí v metru.

dívka, zasněná dívka, snění
Zdroj/foto: Depositphotos

Zlatokopka je jiná káva. Zlatokopka sama sebe přesvědčí, že její povrchní kalkul je tím nejvřelejším citem. Je velmi flexibilní povahy, neboť své „city“ dokáže přelévat mezi muži podle naditosti jejich peněženek. Nejraději se zdržují ve značkových buticích, ve všech možných zkrášlujících salónech nebo ve sportovně – relaxačních zařízeních, protože jejich tělo je jejich kapitál. Vypadá to, že zlatokopky mají krásně jednoduchý život, ale pozor – s přibývajícím věkem a nutností stále častějších plastických zákroků ztrácí svou identitu a často končí v domovech důchodců, ověšeny zlatými vzpomínkami.

Nejlepším způsobem, jak navodit vzrušení zlatokopky, je obstarat jí mechanickou hračku. Spolehlivě to prý funguje, pokud jí věnujete Porsche 911.

manželé, kreditka, zlatokopka
Zdroj/foto: Depositphotos

Co se stane, pokud spojíme popelku a živočicha? Zákonitě se nemůže večer odehrát vůbec nic, protože popelka si soustavným sledováním romantických telenovel ani nevšimne, že nějaký večer nastal a živočich si po návratu z restaurace ani nevzpomene, že nějaký večer vůbec byl. To zlatokopka to má těžší – nemůže si totiž nějaké bolení hlavy dovolit, zatímco její chlebodárce si „svůj den“ udělá kdykoliv a odjede třeba s přáteli oslavit golfový turnaj do nočního klubu. A metrosexuál? Pro toho musí být celibát z důvodu bolesti hlavy neuvěřitelnou potupou. Naštěstí tu máme ještě střední proud – muže a ženy, kteří mají spoustu svých běžných starostí a problémy popelek, metrosexuálů, zlatokopek a živočichů jsou pro ně úsměvná „španělská vesnice“.

Když jsou muži a ženy úplně obyčejní

A přesně pro tyto obyčejné muže, ženy, manžele, partnery nebo milence je především určen tento článek. Našli si svůj protějšek, prožili spoustu krásných věcí, ale něco začíná drhnout. A může to být ono ženské bolení hlavy nebo ty vaše mužské dny. Stereotyp? Zabijte ho! Hledejte, ale nevyčítejte, mluvte spolu, ale neztěžujte si. Můžete velmi lehce zranit. Nové prádlo? Proč ne. Nové místo k sexu? Proč ne. Nová pomůcka? proč ne. Erotický film? Klidně.
Podíváme se, co na to říkají odborníci na erotiku. Je totiž velmi důležité zjistit, že to, co považujeme už za nežádoucí nebo dokonce „ujeté“, je vlastně úplně normální a dělá to, provozuje to nebo kupuje to kde kdo. Zkuste něco navrhnout, hledejte společně, protože kdo hledá najde. A hrajte si spolu.

lesbičky, postel
Zdroj/foto: Depositphotos
  • Z průzkumu vyplynulo, že nejoblíbenější masturbační pomůckou je pro muže i ženy jejich vlastní ruka. Tu označilo za nejlepší pomůcku k sebeuspokojování 90 % mužů a 60 % žen, zbylých 10 % mužů a 40 % žen pak preferuje sexuální hračky
  • Ze sexuálních pomůcek určených k masturbaci ženy nejčastěji kupují vibrátory, dilda a Venušiny kuličky. Muži mají zase největší zájem o umělé vaginy, masturbátory a erekční kroužky
  • Lechtivá videa rozvášní 67 % mužů a 38 % žen. Pro dámy se poté na druhé příčce umístilo fantazírování o partnerovi a erotická literatura (shodně 14 %)
    (Zdroj: https://www.ruzovyslon.cz/clanky/)

Rozviňte širokou škálu svých dovedností, ale nechte si rezervy, ať máte i v budoucnu čím překvapit

Zdroj: https://psychologie.cz/mluvit-o-sexu-dovoleno/
https://www.prolekare.cz/novinky/masturbacni-chovani-zen-v-cr-dotaznikova-studie-7535
https://www.idnes.cz/xman/sex/masturbace-cesti-muzi-vyzkum-prevence-rakovina-prostaty.A171129_130659_xman-sex_fro
Sexy strategie – Sylva Lauerová (2015) ISBN 978-80-204-3878-2

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve vztazích a příbězích

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve vztazích a příbězích