Nostres.cz » Vztahy a příběhy » Jste silná osobnost? Tvar vašich prstů a rukou vám to (a nejen to) prozradí

Jste silná osobnost? Tvar vašich prstů a rukou vám to (a nejen to) prozradí

ruce, dlaně
Zdroj/foto: Pixabay
Podívejte se na své ruce a prsty - jejich tvar vám řekne kdo jste a jací jsou lidé kolem vás.

Od nepaměti se lidé pokoušejí určit povahové rysy člověka. Astrologie, numerologie, chiromantie nebo palmistrie, jsou založeny na tisíciletém pozorování různých vlivů a jevů, které souvisí s naší povahou. Pravda, nemají vědecký základ. Ale i mnohé vědecké poznatky bývají čas od času postaveny na hlavu. Paralelní vesmíry, neexistence času, božská částice – neustále přicházejí nové poznatky, které potvrzují nebo vyvracejí ty původní. Naopak, pozorování neustále se opakujícího fyzického znaku může být považováno za pravidlo. Na pozorovacím principu je založena i psychologie „řeči těla“ – podle naší povahy se v určitých situacích chováme podobně, používáme stejná gesta nebo zaujímáme očekávané postoje. Tak se na některá „pravidla rukou“ podíváme.

Základní tvar ruky

V úvodu není popis rukou myšlen celou délkou horní končetiny, ale pouze části od zápěstí. Pokud má ruka kuželovitý tvar, svědčí to o silné osobnosti a energické povaze. Ruka oválného tvaru je zase spojena s vnímavostí, citlivostí a vášní. Jestliže je ruka viditelně kostnatá, má její majitel sklon k nerozhodnosti a snad i zbabělosti. Ruka velká (nejen dlouhá, ale i široká), vypovídá o vychytralosti, obratnosti a kořistnické povaze. Naopak ruka nepřiměřeně malá nesvědčí o dobrém charakteru. Krátké a široké dlaně mají lidé pracovití, věrní a smířliví. Ženy s viditelně úzkýma rukama mívají problémy při porodu.
A co prozrazuje vzhled celé ruky od paže dolů:

  • Velmi krátké ruce jsou ukazatelem hádavé povahy a hrubosti
  • Velmi dlouhé ruce, kdy konečky prstů dosahují až ke kolenům, značí velikost a šlechetnost duše, ale pokud je samotná ruka (od zápěstí) navíc velká a široká, pak se může jednat o člověka chtivého moci, velení a vlády
  • Lidé s výrazně hubenou končetinou mají sklony k upovídanosti a lakotě

Tvar prstů

Začneme jedním charakteristickým rysem – někteří lidé často ohýbají palec pod ukazováček (dovnitř pěsti) – je to nejen obvyklé gesto novorozenců a umírajících, ale také svědčí o bezmocnosti a nepřítomnosti vůle. A co nám ještě může tvar prstů prozradit:

ruce, prsty
Zdroj/foto: Pixabay
  • Hranaté prsty prozrazují pořádkumilovnost, silný rozum a všeobecnou jistotu
  • Ploché prsty jsou pro změnu důkazem tvůrčí povahy, pracovitosti a touze po nezávislosti
  • Kuželovité prsty jsou znakem dobroty, špičaté vyjadřují umělecké a vědecké schopnosti
  • Příliš malé a tenké prsty jsou znamením nepříliš velké chytrosti
  • Krátké a tlusté prsty ve spojení s dlouhou dlaní značí lenost, lehkomyslnost a lhostejnost
  • Pokud má člověk prsty pružné a lehce se ohýbající dozadu, je to znamení mazanosti a obratnosti ve vyjednávání

Pokud jste se našli v nelichotivém spojení, nemusíte ještě zoufat – říká se, že výjimka potvrzuje pravidlo. Bohužel to platí i opačně, tedy pokud vám bylo výsledkem polichoceno. Nutno dodat, že je vždy myšlen tvar nebo vzhled, který je viditelně nesouměrný, či viditelně jiný. Menší odchylky mohou být způsobeny fyzickou prací nebo dlouhodobou jednotvárnou činností. A příště si řekneme něco o nehtech, pahorcích a čarách.

Zdroj: V.Šmejdová, Z. Sirůček – Velká kniha horoskopů (1997), ISBN 80-85974-36-3

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve vztazích a příbězích

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve vztazích a příbězích