Nostres.cz » Vztahy a příběhy » Jste nebojácní, smířliví nebo věrní? Záleží v jaké poloze usínáte

Jste nebojácní, smířliví nebo věrní? Záleží v jaké poloze usínáte

žena, spánek, nebe
Zdroj/foto: Depositphotos
Každý z nás má oblíbenou pozici, ve které se ukládá k spánku. Ale co to vypovídá o nás a naší povaze.

Pokud spíme na zádech

Tato pozice patří obecně k nejzdravějším. Jen je potřeba mít kvalitní matraci a polštář. Pokud ovšem máte náběh na chrápání, je tato poloha asi nejméně vhodná.

Jací jste: Lidé, kteří spí nejraději na zádech, jsou silné osobnosti. Bývají nebojácní a věří si. Patří sem podnikatelé, manažeři a workoholici.

Pokud spíme na břiše

Tato poloha patří k velmi oblíbeným. Bývá doprovázena zabořeným obličejem do polštáře nebo hlavou otočenou na stranu. Bohužel u ní často hrozí bolest v kříži nebo za krkem.

Jací jste: Lidé, kteří spí nejraději v této poloze, bývají tvrdohlaví, dodržují své zvyky a rituály a mají svůj zajetý stereotyp.

Pokud spíme na boku

Je to druhá nejzdravější poloha a nezáleží na tom, na kterém boku spíte nebo zda máte pokrčenou jednu či obě nohy. Podobá se stabilizované poloze při první pomoci.

Jací jste: Pokud je to vaše oblíbená poloha, pak patříte k lidem se kterými se dá vždy dohodnout. Jste smířliví a jemní.

Pokud spíme v objetí

Neusnete-li jinak, než v objetí partnera, plyšáka nebo alespoň polštáře, pak je pro vás důležitý pocit bezpečí. Částečně pro vás platí totéž co o spánku na boku.

Jací jste: Někdy je tato pozice krátkodobá a souvisí s pocitem zamilovanosti. Pokud je ovšem vaše potřeba takto usínat stálá, pak jste věrní, spolehliví a nejste výstřední. Býváte závislí na vztahu.

Pokud spíme v pozici embrya

V této pozici jste schouleni do klubíčka – záda jsou kulatá, nohy jsou skrčené a někdy si mezi ně dáváte polštář. Je to uklidňující poloha, ale páteř i dýchání dostávají zabrat.

Jací jste: Jste velmi citliví, vyhledáváte pocit bezpečí – je to poloha plodu v matčině lůně. V životě nemáte rádi velké změny.

Zdroj: M. Karinchová , R. Kotler, Tajemství dobrého spánku, ISBN: 978-80-7462-302-8

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární ve vztazích a příbězích

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární ve vztazích a příbězích