Nostres.cz » Tipy a horoskop » Volba životního partnera podle zvěrokruhu a vše důležité pro období 25.4. – 1.5. 2022

Volba životního partnera podle zvěrokruhu a vše důležité pro období 25.4. – 1.5. 2022

milenci, hvězdy
Zdroj/foto: Pixabay
Dnes se dozvíte co říkají hvězdy o volbě vašeho životního partnera a přidáme i zajímavosti ze světa slavných - narozeniny a glosované výroky.

BERAN – lidé narozeni v tomto znamení dostávají rozum až ve zralém věku a partnera si často volí až po třicítce. Ženy jsou přitažlivé a komunikativní, mají mnoho ctitelů, rády flirtují a mají mnoho románků. Potřebují muže, který je usměrní. Muži uctívají své ženy jako bohyně, mají rádi, když je o ně postaráno. Jsou nezodpovědní a je těžké je uvázat k rodinnému krbu. Potřebují taktní průvodkyni životem. Skopci se těžce sžívají s Váhami, Kozorohem a Rakem.

BÝK – láska je pro Býka přirozená jako dýchání, v mládí mívají mnoho románků, manželství je pro ně ale důležitější než úspěch v lásce. Ženy jsou snášenlivé, mírné a praktické, partnery vybírají s rozvahou, jsou dobré hospodyňky, ale vyžadují materiální zabezpečení. Muži jsou téměř ideální manželé – věrní, spolehliví a domáčtí. Obecně jsou možné menší konflikty se Lvy a Štíry, větší pak s Vodnáři.

BLÍŽENCI – láska je pro Blížence hra a fantazie i seberealizace. Rádi flirtují a rádi vítězí. Ženy jsou velmi dobře naladěny na sexuální notu, bývají krásné a vynalézavé, ale často se raději věnují sobě než rodině. Muži spojují osobní kouzlo s rozvojem intelektu. Zaflirtují si rádi, ale ne příliš často. Cení si rodiny a dobré pověsti. Problémovými partnery mohou být Panny, Střelci a Ryby.

RAK – pro Raky je život bez lásky pustý a nudný. Pokud jsou zamilovaní, nemohou jíst ani spát. Lásku ovšem nacházejí těžko – mají vysoké nároky. Ženy jsou věrné manželky, dobré hospodyně a matky. Většinou milují své děti víc než manžela. Muži mají rádi dobrou kuchyni a jsou i dobrými kuchaři. Jsou domáčtí, jemní a vzorní manželé. Bývají fixováni na matku. Problémovými partnery mohou pro Raky být Váhy, Kozorozi a Skopci.

LEV  pro Lvy je láska sám život. V lásce jsou sentimentální a romantičtí, milují květiny a překračují obvyklé hranice. Ženy jsou velmi sexuálně zaměřené a jako manželky jsou zodpovědné a dobré hospodyně, vyžadují také hodně pozornosti. Pro čestného muže jsou hotové terno. Muži jsou ideální milovníci – vášniví, pozorní a štědří, ale občas také žárliví. Milují společnost a neradi sedí za pecí. Lvi si příliš nevyhovují s Vodnáři a Býky.

PANNA – toto znamení má dvojí tvář. Na jedné straně jsou chladné, na druhé zase velmi citlivé a vnímavé. Ženy mohou být přecitlivělé, pitvající různé problémy, ale také to mohou být vynikající, vtipné a spolehlivé manželky. Muži se příliš starají o své zdraví, pořádek a čistotu v bytě. Oba pak potřebují partnera, kterého si budou vážit. Se Střelci, Rybami a Blíženci se nesnášejí.

VÁHY – jsou kouzelné a půvabné, snadno se zamilují. Jsou sentimentální, mají rády hudbu, umění a společnost. Ženy mají v sobě mnoho ženskosti a sklony k brzkým manželstvím, vytvářejí šťastné a silné rodiny. Muži jsou sice v lásce velmi vynalézaví, ale často jim vyhovuje mládenecký život. Váhy nemají rády Kozorohy a Skopce.

ŠTÍR – je dynamický, ostatní k sobě přitahuje jako magnet – je nazýván králem sexu. Pokud se rozhodne pro manželství, pak může být šťastné. Vztahy prožívá naplno, nemá rád flirtování. Ženy mají v sobě velkou vášeň a cit, jsou ochotny přinášet oběti. Muži obvykle mají rádi rodinu, ale mohou v ní být sobečtí. Štíři nevycházejí s Vodnáři a konfliktní je vztah s Býkem.

STŘELEC – je to znamení starých mládenců a starých panen. Jsou upřímní a nejsou žárliví. Pokud uzavřou manželství pak žena může být nevěrná, ale vždy je vynikající kamarádka a pohostinná hospodyně. Žárlivý muž je pro ni nevhodný. Muž je velmi pracovitý a potřebuje ženu, která bude respektovat jeho svobodu a nebude organizovat jeho zájmy. Střelci obecně nemají rádi kritiku a sprostá slova. Nemají rádi Ryby, Panny a Blížence.

KOZOROH – toto znamení dospívá později, ale kouzlo si udržuje do pozdního stáří. Kozorozi jsou praktičtí, mají za sebou mnoho románků a doopravdy se zamiluje jen s obtížemi. Ženy jsou spolehlivé, ale city vyjadřují s obtížemi. Romantický vztah je zcela míjí. Muži jsou přesvědčeni, že lásku dostatečně vyjádří tím, že uvaří a uklidí byt. Potřebuje pocit stability. Obecně jsou Kozorozi lakomí a schraňují majetek. Problémy mají se Skopci, Raky a Váhami.

VODNÁŘ – v lásce jsou stálí a věrní a vybírají si partnera na celý život. Jsou idealisty a zajímají se víc o hluboké myšlenky než o románky. Pro obě pohlaví platí, že potřebují partnery, kteří mají podobné kvality a zájmy. Nebývají žárliví a dokáží se dohodnout. Milují lidi silné duchem. Vodnáři nemají rádi Býky, protože nemají fantazii, Štíry, protože jsou žárliví a Lvy, kteří mají vysoké nároky v lásce.

RYBY – jsou zrozeny pro lásku. Jsou vášnivé, ale lehce zranitelné. Ženy mají sklony ke snění o lásce s poměrně bujnými představami. Pokořují mnoho mužských srdcí a často se brzy vdávají. Jako manželky jsou věrné a oddané. Muži bývají nerozhodní – bojí se odmítnutí. Jsou štědří, své ženy zbožňují a život s nimi mohou být jedny velké líbánky. Ryby nemají rády Panny, Blížence a Střelce.

17. týden a narozeniny celebrit

Podíváme se, kdo ze známých osobností také slaví v tomto týdnu narozeniny:

žena, herečka, Penelope Cruz
Zdroj/foto: Depositphotos
 • Renée Zellweger (*1969) herečka
 • Josef Dvořák (*1942) herec, komik
 • Jorga Kotrbová (*1947) herečka
 • Klára Issová (*1979) herečka, dabérka
 • Lenka Vlasáková (*1972) herečka
 • Leoš Mareš (*1976) moderátor, herec, zpěvák
 • Penélope Cruz (*1974) herečka
 • Michelle Pfeiffer (*1958) herečka, zpěvačka
 • Andre Agassi (*1970) tenista
 • Jaroslav Dušek (*1961) herec
 • Jan Čenský (*1961) herec, moderátor, dabér
 • A také jedna zcela neznámá osoba – Albín Nostres (autor článku)

Nezapomenout na jmeniny 25.4. – 1.5. slaví:
Marek, Ervín, Oto, Ota, Jaroslav, Jarolím, Vlastislav, Vlastislava, Robert, Roberta, Blahoslav, Blahoslava

Výroky a perla týdne:

 • Jíst třikrát denně není zdravé, varují vědci – nejlepší je proto jedno jídlo denně. „Když dopřejeme našemu tělu alespoň dvanáct hodin denně bez jídla, umožníme trávicí soustavě odpočinout si,“ říká pro web Emily Manoogianová, klinická výzkumnice ze Salkova institutu pro biologická studia v Kalifornii.  Hlad je především psychologický pocit.
  Lidstvo je zachráněno, už žádný hladomor a černé předpovědi – budeme všichni baštit jednou denně a ještě zbyde.
 • „Polsko už nebude přebírat další dodávky vakcín proti covidu-19 v rámci unijní dohody o nákupech, ani za ně platit.“ Řekl to v úterý ministr zdravotnictví Adam Niedzielski. Polsko podle ministra zdravotnictví chtělo dodávky vakcín proti covidu-19 nasmlouvané Evropskou komisí rozložit v čase. Výrobci to ale odmítli, a tak se Varšava rozhodla nepřebírat vakcíny vůbec.
  Ten člověk si to představuje jak Hurvínek válku. A kdo bude odebírat všechny ty vakcíny na skladech, vyrobené ještě proti základnímu typu viru. Přece by nechtěli něco na ty nové mutace, když máme tolik těch starých.
 • Pekovou prověřuje policie. „Modlete se za Putina, zamezil šíření virů z Ukrajiny,“ řekla. „Já to chci říct, možná půjdu k výslechu, ale všichni vědí, že na Ukrajině byly biologické laboratoře. To je informace, kterou já mám léta, to není novinka. Nemluvilo se o tom, prostě to tak je. Sleduji tento obor a prostě to vím,“ řekla známá mikrobioložka Peková.
  Ta paní mi byla podezřelá už před dvěma lety – všechno vím, všechno znám a medializaci odmítám. Asi málo četla Dostojevského, který řekl: „Ze všech nejchytřejší je podle mého ten, který o sobě alespoň jednou za měsíc řekne, že je blbec.“
 • Členové výboru pro spravedlnost a inkluzi na základní škole v americkém Phoenixu obvinili členy asociace Parent Teacher Association (PTA) z rasismu poté, co viděli fotky ze školního večírku s kostýmy s tematikou 70. let. Tvrdili, že najatý DJ použil tzv. blackface (černý make-up). Jenže muž byl ale ve skutečnosti tmavé pleti.
  Tak to už je skutečně NO COMMENT. Prosím vás, až si budete chtít na obličej nanést jakýkoliv make-up, dobře si rozmyslete, co děláte. Můžete mít doživotní problém a nemyslím tím akné.

… A nejlepší nakonec:

„Část uprchlíků bydlí v prostorách, které brzy začnou docházet. Mluvím o hotelech a solidárních domácnostech. V červenci, v srpnu vznikne sekundární vlna, bude potřeba zhruba 50 tisíc bytů. Stát je ale musí zajistit tak, aby nevzbudil nevoli Čechů.“ Řekl  sociolog Daniel Prokop.
Tak tomu říkám oříšek. Zajistit 50 tisíc bytů pro uprchlíky v době vysokých hypoték a v podstatě nedostupného bydlení pro běžného občana tak, aby se zmiňovaný občan nerozčílil, to je úkol přímo nadlidský. Jsem zvědavý, kdo to zamete do kouta.
(Zdroj výroků a perly týdne: Podcasty.cz, CNN Prima NEWS, Novinky.cz, Aktuálně.cz)

Zdroj: Velká kniha horoskopů, V.Šmejdová a Z. Sirůček, 1997, ISBN 80-85974- 36-3
Podcasty.cz, CNN Prima NEWS, Novinky.cz, Aktuálně.cz
Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární vtipech a horoskopu

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v tipech a horoskopu