Nostres.cz » Tipy a horoskop » Vaše zdraví podle hvězd a vše důležité pro období 2.5. – 8.5. 2022

Vaše zdraví podle hvězd a vše důležité pro období 2.5. – 8.5. 2022

horoskop, tajemno
Zdroj/foto: Depositphotos
Dnes se dozvíte co říkají hvězdy o vašem zdraví a přidáme i zajímavosti ze světa slavných - narozeniny a glosované výroky.

BERAN – přirozená a častá nepozornost Beranů vede k řezným ranám, modřinám a menším popáleninám. Pro toto znamení je také typické zranění hlavy, což u dětí může způsobit dřívější vypadávání mléčných zubů. Berani by se měli držet přísloví „spěchej pomalu“.

BÝK – Býci mají sklon k nadváze, protože rádi a hodně jedí. Jejich zdravotní stav se pak odvíjí od toho, zda budou schopni nadváze čelit a bojovat tak s nemocemi, které s tím souvisí. Býčí oblastí těla je krk, proto může nárůst hmotnosti souviset také se štítnou žlázou.

BLÍŽENCI – většina potíží Blíženců je spíše psychického než fyzického rázu. Pokud se už objeví nějaké klasické zdravotní potíže, pak často souvisí s dýcháním a plícemi. Blíženci proto musí pečlivě sledovat stav svých plic. Kouření je pro ně nebezpečné víc, než pro kohokoliv jiného.

RAK – obtíže Raka často souvisí z jeho povahou – inklinuje ke stresu a tím i nemocem zažívacího traktu – zdravá strava je velmi důležitá. Rak ovládá prsa, proto ženy narozené v tomto znamení by měly chodit na pravidelné prohlídky.

LEV  tělesným orgánem Lva je srdce. Proto by se lidé narození v tomto znamení měli zabývat prevencí možné srdeční nemoci stravováním a cvičením. Záda a svaly také patří k ohroženým oblastem těla a pravidelné a opatrné procvičování je zde také nutné.

PANNA – toto sluneční znamení ovládá střeva, proto Panny někdy trpí zácpou. Také léky podávané lékařem Pannám často nesvědčí. V oblibě mají homeopatickou léčbu, která je u nich účinná. Panny někdy trápí silné bolesti hlavy – ideální je v tomto případě meditace a jóga.

VÁHY – orgánem Vah jsou ledviny. Proto jsou náchylné k problémům s tímto orgánem spojených. Patří sem i bolesti hlavy. Pokud jsou totiž bolesti dlouhodobé, může jít o mírnou formu ledvinové poruchy. Obecně mají Váhy sklon k nadváze a souvisejícím problémům.

ŠTÍR – toto znamení musí mít pod kontrolou svou energii, proto i příliš velký zájem o sport může přinést zdravotní potíže. Platí to také o stravování – přílišná konzumace jídla a nápojů často vyvolává Štírům žaludeční nevolnost a zácpu.

STŘELEC – láska k jídlu a pití zvyšuje u Střelců pravděpodobnost problémů s játry. Přestože rádi cvičí, mívají problém s nadváhou a ženy často přibírají v oblasti boků. Ke Střelcům patří také odvaha, proto jsou u nich při sportu možná častá zranění – hlavně šlachy a svaly nohou.

KOZOROH – toto znamení mívá problémy s klouby, především kolenními, proto je nutná dostatečná konzumace vápníku. Pozornou péči vyžadují také zuby a kůže – při opalování by měli vždy používat krém s vyšším ochranným faktorem.

VODNÁŘ – toto znamení ovládá kotníky, proto je důležité cvičení na jejich posílení a také boty by měli kotníkům poskytovat dobrou oporu. Problémy mohou také nastat u oběhového systému – nutné je pravidelné cvičení. Díky své povaze mívají Vodnáři i sklony k hypochondrii.

RYBY – obecně jsou Ryby velmi přecitlivělé, proto mohou mít často žaludeční potíže a bolesti hlavy. Ryby mají sklon k nikotinu a k užívání jednodušších léků. Často ale mají u některých léčiv špatnou snášenlivost. Na drogy pohlížejí s hlubokou podezřívavostí.

18. týden a narozeniny celebrit

Podíváme se, kdo ze známých osobností také slaví v tomto týdnu narozeniny:

zpěvačka, adele
Zdroj/foto: Depositphotos – Adele
 • David Suchet (*1946) herec, představitel Hercule Poirota
 • Petr Janda (*1942) zpěvák, kytarista
 • Jiřina Bohdalová (*1931) herečka
 • Adele (*1988) zpěvačka, textařka
 • Marek Vašut (*1960) herec
 • George Clooney (*1961) herec, scénárista, režisér
 • Aleš Háma (*1973) herec, zpěvák, tanečník, kytarista, moderátor
 • Iva Kubelková (*1977) herečka, modelka, moderátorka
 • Jana Boušková (*1954) herečka

Nezapomenout na jmeniny 2.5. – 8.5. slaví:
Zikmund, Atanas, Alexej, Alex, Květoslav, Florián, Klaudie, Klaudius, Radoslav, Radislav, Stanislav, Dalma, Zlatan, Zlatomír

Výroky a perla týdne:

 • Dcera Madonny vyšpulila zadeček v provázkových tangách. Jinak na sobě neměla nic.
  Tohle je spíš výtvor než výrok. Nutno podotknout, že Madona byla v jejích letech jiný level. Nicméně mi to připomíná jeden skutečný výrok: „Kromě váčků pod očima, neměl žádných zavazadel.“ (Šimek, Grossmann)
 • „Pan Depp se snažil vymočit, jeho penis byl venku, je to tak?“ tázal se právník Amber Heard. Connolly rozesmál celou soudní síň, když odpověděl: „Myslím, že bych si pamatoval, kdybych viděl penis pana Deppa.“
  U odvolacího soudu ve věci domácího násilí „Piráta z Karibiku“ musí být veselo. Vypadá to, že exmanželka Amber dostává na frak. Ale zajímalo by mě, jestli tedy měl penis venku, protože se v opačném případě musel zákonitě pomočit.
 • „Prostě si přišla vypít kávu.“ Říká  novinářka a bloggerka Maja Pidhorodecká na svém Facebooku. Angelina Jolie je na Ukrajině, jak hodlá pomáhat, není zatím jasné.
  No asi si prostě ještě jenom nevybrala svoji oblíbenou zbraň. Ale také se možná podle ukrajinského serveru nv.ua Jolie s pracovníky UNHCR podílí na pomoci ukrajinským uprchlíkům. Jak se v tom má jeden vyznat, když jsou všude samé dezinformace.

A nejlepší nakonec:

„Rozhodli jsme o jednorázovém příspěvku na dítě ve výši pět tisíc korun. Příspěvek dostanou domácnosti s příjmem do milionu korun čistého ročně,“ řekl ministr Jurečka. „Rozhodli jsme o jednorázovém příspěvku na dítě ve výši pět tisíc korun. Příspěvek dostanou domácnosti s příjmem do milionu korun hrubého ročně,“ řekl premiér Fiala.
Hned se pozná kdo je populista a kdo šetřílek. No jo, podzimní volby se pomalu blíží …
(Zdroj výroků a perly týdne: Lidovky.cz, Novinky.cz, Super.cz)

Zdroj: Julia a Derek Parkerovi – Velká škola astrologie, ISBN 80-7209-632
Lidovky.cz, Novinky.cz, Super.cz

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární vtipech a horoskopu

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v tipech a horoskopu