Nostres.cz » Tipy a horoskop » Vaše povaha podle starých Egypťanů a vše důležité pro období 16.5. – 22.5. 2022

Vaše povaha podle starých Egypťanů a vše důležité pro období 16.5. – 22.5. 2022

anubis, bůh, egypt
Zdroj/foto: Pixabay
Anubis, Horus nebo Hathor - který z jedenácti egyptských bohů na vás dohlíží? A jaká je vaše povaha? Nenecháme si pro sebe ani další důležité informace pro týden od 16.5 2022 včetně filmových premiér.

Horoskop starověkého Egyptu má pouze 11 znamení a každé z nich má svého ochránce – boha.

AMON REA (30.1. – 1.3.)

Tento bůh je zobrazován v lidské podobě s korunou na hlavě, slunečním kotoučem a dvěma pštrosími péry. Lidé narození pod jeho ochranou jsou silní, energičtí, zdraví a velmi inteligentní. Jejich předností je také zručnost. Staví před sebe i své okolí vysoké požadavky, ale někdy bývají až nerealističtí. Důležitější než peníze je pro ně seberealizace. Žít s nimi není jednoduché, ale zato jsou věrní, oddaní a spolehliví.

MUT (2.3. – 3.4.)

Tento bůh – bohyně, bývá znázorňována jako žena se supí čelenkou na hlavě. Lidé narození pod její ochranou jsou obdařeni osobním kouzlem a dobře se orientují v mezilidských vztazích. Jsou praktičtí a intuitivní, dokážou dobře investovat a nikdy nezapomínají na vlastní zájmy. Mají smysl pro umění a krásu, zejména pro barvy. Když se jim nedaří bývají podráždění a zlostní, ale brzy vychladnou. I přes materiální založení jsou schopni velké lásky.

ESET (4.4. – 6.5.)

Bohyně Eset je znázorňována v lidské ženské podobě s hieroglyfem svého jména na hlavě. Pokud je zobrazena se svým synem Horem na klíně, pak je předobrazem křesťanské Madony. Lidé narozeni pod její ochranou jsou nadaní univerzálním uměleckým talentem. Jsou klidní a trpěliví, váží si bezpečí domova a často lpí na tradicích. Dokáží zmobilizovat svou sílu a vůli, proto nepodléhají pesimismu. Spoléhají se na sebe, někdy jsou dost umínění. Bývají oddaní a věrní, skvěle pečují o děti i staré rodiče.

HORUS (7.5. – 8.6.)

Horus je vyobrazován s hlavou sokola a jeho oči jsou Slunce a Měsíc. Lidé narození pod jeho ochranou mají vrozenou snahu být středem pozornosti a uplatnit se. Jsou vynalézaví, energičtí a obratní – jejich doménou je hromadění znalostí. Jsou pracovití, ale někdy nedotahují věci do konce. Jejich slabinou je netrpělivost a nesoustředěnost – často totiž dělají více věcí najednou. Rádi hovoří, ale neumí udržet tajemství. V lásce jsou vynalézaví, ale nestálí, mívají i dva partnery současně.

GEB (9.6. – 12.7.)

Geb je znázorňován v lidské podobě s korunou nebo husou na hlavě. Lidé narození pod jeho ochranou jsou spolehliví, svědomití a romantičtí. Touží po harmonickém životě, ale v hloubi duše jsou spíš pesimističtí. Chybí jim sebevědomí, proto často žijí víc ve snech než v realitě. Svoji fantazii mohou dobře uplatnit v tvůrčí práci, práce je ale obecně ne vždy dovede k blahobytu. Pokud cítí, že jsou opravdu milováni, pak jsou něžnými a vášnivými partnery, v opačném případě se málokdy uvolní. Lpí na domově a bývají skvělými rodiči.

SACHMET (13.7. – 14.8.)

Bohyně Sachmet bývá vyobrazena jako lvice nebo se lví hlavou. Jejími zbraněmi jsou šípy. Lidé narození pod její ochranou mají skvělý pozorovací talent. Jejich předností je cílevědomost, někdy jednají až bezohledně. Mají dobrodružnou povahu, nevydrží na jednom místě, jsou vytrvalí, velkorysí a vůbec o sobě nepochybují. Rádi ovládají ostatní a jejich sebevědomí je předurčuje pro významné funkce. Jejich milostné city jsou silné, ale nemívají vždy šťastné manželství, protože jsou majetničtí a žárliví.

THOTH (15.8. – 16.9.)

Bývá znázorňován jako lidská bytost s ptačí hlavou. Lidé narození pod jeho ochranou jsou velmi produktivní, disciplínovaní , zodpovědní a přesní. Věří si, mají bystrý úsudek, ale neumí improvizovat. Někdy jsou až příliš hloubaví a vůči ostatním nedůvěřiví, přesto nejsou nikdy bez přátel. Jsou to výborní ekonomové, matematici a právníci. Když se zamilují jsou jejich city hluboké a silné, ale skrývají je. Proto trpí jejich partneři pocitem chladu.

SUTECH (17.9. – 20.10.)

Sutech mívá hlavu mravenečníka nebo bývá jeho tělo složeno z částí různých živočichů. Lidé narození pod jeho ochranou žijí často ve strachu a úzkosti. Jsou k sobě nároční, ale nerozhodní, hledají duševní rovnováhu a harmonii, ale mají pochybnosti o svých schopnostech. Pokud se setkají s nespravedlností bývají velmi rozezleni a neúnavně spravedlnosti pomáhají. Materiální oblast je sice příliš nezajímá, ale mívají štěstí a nezůstávají bez prostředků. K těm, které milují jsou štědří, ale potřebují podporu stálého a milujícího partnera.

USIR (21.10 – 25.11.)

Usir bývá nejčastěji zpodobněn jako lidská bytost s korunou, žezlem a důtkami. Lidé narozeni pod jeho ochranou jsou originální inteligentní a bystří. Jsou velmi zvědaví a v tomto ohledu nelitují žádné námahy. Mívají také pozorovací a detektivní talent. Umí čelit i velkému nebezpečí a jako nepřátelé jsou nevyzpytatelní a nebezpeční. Zajímají se o vše záhadné a mají sklony k mystice. Bývají velmi milováni, ale sami milují jen zřídka. Mívají tendenci partnera trápit.

ANUBIS (26.11. – 28.12.)

Bývá vyobrazen v podobě člověka s psí hlavou. Lidé narození pod jeho ochranou jsou odvážní a milují riziko. Touží po dobrodružství a milují svět, ve kterém se stále něco děje. Jejich síla spočívá v optimismu a schopnosti strhnout své okolí. Někdy se jeví jako lehkomyslní, ale přesně vědí, co chtějí. Těžko se podřizují, bývají vzdorovití a neposlušní. Jako partneři jsou romantičtí a vášniví, čestní a otevření. Věří na lásku i poté, co poznali zklamán.

HATHOR (29.12. – 29.1.)

Tato bohyně se nejčastěji objevuje v podobě zvířete – částečně lva, krokodýla a hrocha. Lidé pod její ochranou jsou vytrvalí, moudří a činorodí. Mají složitou povahu a potřebují se odlišovat. Srší novými nápady, často předběhnou svoji dobu a zůstanou nepochopeni. Mají velkou fantazii a jsou často žádáni o radu. Jsou velkorysí a tolerantní k prohřeškům jiných. Nesnáší omezování svobody a potřebují tolerantního a chápajícího partnera.

20. týden a narozeniny celebrit

Podíváme se, kdo ze známých osobností také slaví v tomto týdnu narozeniny:

Brosnan, herec, muž
Zdroj/foto: Depositphotos – Pierce Brosnan
 • Pierce Brosnan (*1953) herec
 • Oldřich Kaiser (*1955) herec
 • Ondřej Vetchý (*1962) herec
 • Jiří Korn (*1949) herec, zpěvák, tanečník
 • Karel Roden (*1962) herec
 • Emília Vášáryová (*1942) herečka
 • Iva Janžurová (*1941) herečka
 • Cher (*1946) herečka, zpěvačka, módní návrhářka, textařka
 • Petr Čech (*1982) fotbalový brankář

Nezapomenout na jmeniny 16.5. – 22.5. slaví:
Přemysl, Přemek, Aneta, Paskal, Nataša, Timea, Ivo, Celestýna, Zbyšek, Zbyška, Monika, Mona, Emil, Rita

Filmové premiéry v 20. týdnu 2022

 • Co jsme komu všichni udělali? (Francie) – pokračování francouzské komedie o „mnohonárodnostní“ rodině. Hrají: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun a další. Režie: Philippe de Chauveron
 • Pravá blondýnka 3 (USA) – další pokračování úspěšné americké komedie. Hrají: Reese Witherspoon, Jennifer Coolidge, Jessica Cauffiel a další. Režie: Jamie Suk

Zdroj: Olga Krumlovská – Velká kniha horoskopů (2017), ISBN 978-80-7584-017-2
www.kinobox.cz

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární vtipech a horoskopu

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v tipech a horoskopu