Nostres.cz » Tipy a horoskop » Jste svobodný Sokol nebo pracovitý Bobr – prozradí vám to indiánští šamani a my přidáme i vše důležité pro období 30.5. – 5.6. 2022

Jste svobodný Sokol nebo pracovitý Bobr – prozradí vám to indiánští šamani a my přidáme i vše důležité pro období 30.5. – 5.6. 2022

fantasy
Zdroj/foto: Pixabay
Aztékové, Mayové i kmeny Severní Ameriky věřili na reinkarnaci do zvířecí podoby a naopak. Proto používali nejen zvířecí jména (Sedící Býk, Rychlý Sokol), ale také zvířecí horoskop. A prozradíme vám i další důležité informace pro týden od 30.5. 2022 včetně filmových premiér.

Život indiánských kmenů byl bytostně spjat s přírodou, proto byly zvířata označovány lidskými vlastnostmi a naopak.

VYDRA (20.1. – 18.2.)

Vydra je životní optimista, má smysl pro humor a mnoho přátel. Nesnese křivdu a neváhá se postavit na obranu kohokoliv. To, co jiný vidí jako svízel, chápe Vydra jako výzvu ke hře. Potřebuje ovšem vedle sebe člověka, který ji dokáže udržet v realitě – často špatně rozlišuje co je možné a co je nereálné. Vydra není příliš domácí typ, ale pokud už má děti, stará se o ně dokonale.

VLK (19.2. – 20.3.)

Vlci jsou velmi emocionální, dobromyslní a důvěřiví. Jejich důvěřivost bývá někdy zneužívána, proto utíkají do snů a staví kolem sebe pomyslné bariéry. Pokud se ale cítí vyloženě ohroženi, pak neváhají ani s použitím veškeré své síly. Vlk vedle sebe potřebuje někoho, komu může věřit – v tom případě se stává věrným, celoživotním ochráncem. Jestliže je zrazen, dokáže se mstít.

SOKOL (21.3. – 19.4.)

Sokolí křídla symbolizují svobodu a jeho zrak kontroluje ty, co jsou pod ním. Sokol je rozený vůdce, nebojí se převzít iniciativu a postavit se do čela. Neumí dělat kompromisy, nesnáší přetvářku a lež, někdy je až samolibý a povýšený. Umí být ale i zbrklý, což platí i pro milostný život, kdy emoce jsou silnější než rozum. S případným sokem okamžitě bojuje.

BOBR (20.4. – 20.5.)

Bobr je rozvážný, zručný a racionální pracant, schopný přizpůsobit se prostředí a vlastním potřebám. Jeho krédem je materiální jistota, domov a bezpečné zázemí. Díky své šetrnosti a praktičnosti jsou tito zrozenci dobře zajištěni i na horší časy. Bobr neumí riskovat, drží se při zemi, proto je s ním často nuda. V milostném životě postupuje stejně systematicky a rozvážně.

JELEN (21.5. – 20.6.)

Jelen působí vznešeně, snadno okouzlí, je výborným diplomatem. Umí být tichým pozorovatelem. Je si vědom svých předností, což ho někdy vede k samolibosti a pýše, k povrchnosti ve vztazích a citové nestálosti. Ač je navenek ztělesněním lesní síly, může být uvnitř plachý a přecitlivělý. Jelen potřebuje silného, ale oddaného partnera.

DATEL (21.6. – 21.7.)

Datel je symbolem lásky, pokory, obětavosti a trpělivosti. Je to citlivý, empatický, dokonalý posluchač, který bude vždy na vaší straně. Je považován za léčitele, jež rozpozná skutečnou příčinu nemoci. Datlové jsou skvělí rodiče, vynikající přátelé a neselhávající partneři. Konflikty nesou těžce a pro druhé zapomínají na sebe. Své okolí někdy dokáží přehnanou péčí až dusit.

LOSOS (22.7. – 21.8.)

Losos je sebevědomý a energický vůdce, kterého nezastaví žádná překážka ani nepřítel. Každý tlak zdolá ještě větším tlakem – jeho sebedůvěra ho zavádí až k pocitu neomylnosti a nadřazenosti. Losos nesmí zapomínat dát prostor ostatním a příliš nevnucovat své názory. Pokud potká vhodného partnera, stává se oddaným a spolehlivým životním druhem.

MEDVĚD (22.8. – 21.9.)

Medvěd je trpělivý a rozvážný a ač je i silný a neohrožený, nepředvádí se. Nesnáší rychlé změny, potřebuje čas na řešení situace. Medvěd je rozumný, praktický a skromný, bývá výborným učitelem. Umí být i sám – ví, že se o sebe dokáže postarat. Je konzervativní a pokud založí rodinu, pak mnoho energie věnuje vytvoření domova. Medvěd je také věrný a oddaný, ale má sklon k pedantství.

HAVRAN (22.9. – 22.10.)

Havran je symbolem filozofie, má schopnosti kazatele a dokáže strhnout davy. Má schopnost prohlédnout lidskou duši, umí léčit a vracet do života. Havrani jsou diplomaté, nesnáší spory a umí usmiřovat. Jsou přemýšliví a spěchat na ně nemá smysl. Někdy ovšem také dokáží propásnout pravou chvíli. Ve vztazích je Havran upřímný a potřebuje určitou osobní svobodu.

HAD (23.10. – 22.11.)

Hadi mají intuici a detektivní schopnosti. Jsou to moudří a dobří pozorovatelé, před kterými se nic neutají. Had nedělá kompromisy – všechno nebo nic. Má černobílé vidění světa. S Hady je třeba jednat na rovinu – obelhaný had neváhá jedovatě kousnout. Hadi jsou vytrvalí, odhodlaní a tvrdohlaví, ale materiální svět jim mnoho neříká. Milují z celého srdce a navždy a vyžadují to i od svého partnera.

SOVA (23.11. – 21.12.)

Sova je symbolem moudrosti a individuality. Má sklon k dobrodružství, je obratná a mrštná. Je také pracovitá, houževnatá a vždy se snaží hrát fér. Sovy bývají dobří vojáci, záchranáři nebo hasiči. Nedostatkem Sovy může být pýcha – je přesvědčená o své pravdě a nenaslouchá opačným názorům. V partnerském životě potřebuje určitou volnost, vždy se ale ráda vrací do hnízda, které ráda zvelebuje.

HUSA (22.12. – 19.1.)

Husa je energická, pilná a ctižádostivá. Jde za svým cílem a dosáhne ho za každou cenu. Husa není spontánní, ale je uvážlivá a má vždy vše dobře promyšleno. Má velkou výdrž a je ideálním společníkem pro rozjezd každého projektu. Ve vztahu je Husa zodpovědná, od svého partnera očekává trpělivost, toleranci a pochopení a nabízí oddanost a ochranu.

22. týden a narozeniny celebrit

Podíváme se, kdo ze známých osobností také slaví v tomto týdnu narozeniny:

Nadal, tenis
Zdroj/foto: Depositphotos – Rafael Nadal
 • Jiří Šlégr (*1971) hokejista, přezdívaný „Guma“
 • Clint Eastwood (*1930) herec, scénárista, režisér
 • Brooke Shields (*1965) herečka a modelka z „Modré laguny“
 • Colin Farrell (*1976) herec
 • Suzi Quatro (*1950) zpěvačka, baskytaristka, rádiová moderátorka
 • Jiří Langmajer (*1966) herec a věčný „svobodník Kouba“
 • Angelina Jolie (*4.6.1975) herečka
 • Jitka Zelenková (*1950) zpěvačka
 • Rafael Nadal (*1986) tenista

Nezapomenout na jmeniny 30.5. – 5.6. slaví:
Ferdinand, Kamila, Laura, Jarmil, Tamara, Kevin, Dalibor, Dobroslav, Dobroslava

Filmové premiéry v 22. týdnu 2022

 • Pánský klub – komedie ČR, režie: Matěj Balcar, hrají: Jiří Mádl, Kristýna Hrušínská, Boleslav Polívka, Milan Šteindler, Zdeněk Žák
 • Zakletá jeskyně – rodinné fantasy CR/HU/SK, režie: Mariana Čengel Solčanská, hrají: Predrag Bjelac, Karel Dobrý, Tatiana Pauhofová, Zuzana Stivínová ml., Marko Igonda

Zdroj: Olga Krumlovská – Velká kniha horoskopů (2017), ISBN 978-80-7584-017-2
www.kinobox.cz

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární vtipech a horoskopu

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v tipech a horoskopu