Nostres.cz » Tipy a horoskop » Co říkají hvězdy na vaši stravu a sport a další zajímavosti pro 25. týden

Co říkají hvězdy na vaši stravu a sport a další zajímavosti pro 25. týden

horoskop
Zdroj/foto: Depositphotos
Přinášíme horoskop, narozeniny slavných a jmeniny pro 25. týden a nezapomeneme ani na filmové premiéry.

BERAN 21.3. – 20.4.

Berani rádi, dobře a hodně jedí, pochutnávají si na jídlech kořeněných i tradičních, kterým dávají přednost před jednoduchými. Složitější nebo ostřejší kuchyně jim však neprospívá. Aby udrželi organismus v dobrém stavu, potřebují hodně cvičení. Berani naštěstí provozují fyzické aktivity velmi rádi a v tomto směru by se měli často spíš krotit.

BÝK 21.4. – 21.5.

Býci milují dobré jídlo, proto mají často problémy s nadváhou. Býci navíc dbají na svůj zevnějšek a každý kilogram navíc jim nesvědčí. A dlouhé hodiny za kancelářským stolem, případně obchodní obědy a záliba v dobrých vínech štíhlosti také nepomáhají. Cvičení není pro býky problém, mají v oblibě týmové sporty a těžkou atletiku – jsou dobrými vzpěrači. Měli by se zaměřit na rychlejší sporty, například aerobic.

Blíženci 22.5. – 21.6.

Blížencům nejlépe prospívá lehká strava složená z čerstvých salátů a ovoce, ryb a bílého masa. jejich organismus pak lépe snáší určité problémy spíš psychického rázu – fyzicky jsou na tom zpravidla lépe. Proto také musí být jejich nervová energie spotřebována. Jsou to individualisté, takže týmové nebo rutinní sporty pro ně nejsou vhodné, ideální je tenis, běh, jogging nebo squash.

RAK 22.6. – 22.7.

Organismus Raka je citlivý, proto by se mu mělo přizpůsobit i stravování. Strava bohatá na ryby a zeleninu a vhodné mléčné výrobky, jako tvaroh nebo kefír je pro raky velmi vhodná. V oblasti sportu jsou vhodná rytmická cvičení – ideální je tanec a plavání už od nejranějšího věku. Sport jako takový ale nebývá pro Raka v životě důležitý.

LEV 23.7. – 23.8.

Jelikož je tělesným orgánem Lva srdce, měl by mít tomu uzpůsobený jídelníček. Je nutné omezovat zálibu v bohatých jídlech a zaměřit se na stravu vhodnou pro oběhový systém – bílé maso, ryby. Také je pro Lva nutné pravidelné cvičení, ideální je bruslení, tanec a sporty s kreativním prvkem. Pozor na posilování, záda Lva bývají zranitelná.

Panna 24.8. – 22.9.

Strava Panny musí obsahovat hodně vlákniny, toto znamení totiž ovládá střeva. Vhodná je celozrnná strava a určitý způsob vegetariánství. Panny by měly provozovat spíš lehčí, relaxační sporty jako je chůze, lehká cyklistika. Lidé tohoto znamení jsou děti přírody, měli by se zabývat také relaxační meditací nebo jógou.

VÁHY 23.9. – 23.10.

Váhy by měly odolat vrozené touze po sladkých jídlech. Nejen, že zatěžují jejich organismus, ale také vedou k nadváze. Váhy totiž navíc nejsou fanoušky sportování. Ideální je pro ně rozmanitá pravidelná strava a v oblasti sportu pak vstoupit do některého sportovního klubu, kde by Váhy našly současně i společenský život.

ŠTÍR 24.10. – 22.11.

Umírněnost není Štírům vlastní jak ve stravování, tak ve sportu. Musí rovnoměrně kontrolovat výdej energie, proto by měl mít sestavený jídelníček, který by zamezil nekontrolovatelné konzumaci nápojů a jídel. I v oblasti sportu je třeba tlumit energii, z fyzického i psychického hlediska jsou pro Štíry velmi vhodné bojové sporty a plavání.

STŘELEC 23.11. – 21.12.

Střelci milují bohaté jídlo a pití a vzhledem k určitým dispozicím k onemocnění jater je pro ně důležité vyhýbat se alkoholu a tučným jídlům. Pokud nezvolí jednoduchý a lehký jídelníček, pak mají také sklon k nadváze. Střelce naštěstí sport většinou baví a mohou sportovat v jakémkoliv odvětví. Jen je vhodné myslet na přibývající věk, sport se nedá stejně intenzivně provozovat ve dvaceti, stejně jako v šedesáti.

KOZOROH 22.12. – 20.1.

Kozorozi patří ke znamením, kteří se v oblasti stravování chovají rozumně a zodpovědně. Uznávají škodlivost přejídání a jejich jídelníček je zpravidla vyvážený. Potřebují jen myslet na dostatek vápníku ve stravě. Kozorozi nebývají vášnivými sportovci, ale ke sportu přistupují podobně jako k jídlu – rozumně a zodpovědně.

VODNÁŘ 21.1. – 18.2.

Strava Vodnářů by měla být zaměřena na krevní oběh a výši cholesterolu. Ideální je středomořský typ stavy, saláty a olivový případně řepkový olej. Cvičení by mělo být spíš kreativní než nudné a monotónní. Vodnář je originální a nezávislé znamení, proto jsou pro něj vhodné individuální sporty – sportovní tanec, krasobruslení.

RYBY 19.2. – 20.3.

Určitá přecitlivělost Ryb svádí k přehnanému jídlu a pití. Často proto propadají dietám. Ideální je pro ně jídelníček stanovený třetí osobou – výživovým poradcem. Sport není úplně oblíbenou činností, přitom by mohl pro jejich psychiku mnoho udělat. Ryby by se měly alespoň věnovat rytmickým sportům a cvičením typu jógy.

25. týden a narozeniny celebrit

Podíváme se, kdo ze známých osobností také slaví v tomto týdnu narozeniny:

Meryl Streep, herečka, žena
Zdroj/foto: Depositphotos – Meryl Streep
 • Nicole Kidman (*1967) herečka, zpěvačka
 • Meryl Streep (*1949) herečka
 • Ilona Svobodová (*1960) herečka
 • Petr Kolář (*1967) zpěvák
 • Josef Vojtek (*1965) herec, zpěvák
 • Helena Vondráčková (*1947) herečka, zpěvačka
 • Pavla Tomicová (*1962) herečka
 • Helena Třeštíková (*1949) režisérka, pedagožka, dokumentaristka
 • Václav Kopta (*1965) herec, skladatel

Nezapomenout na jmeniny 20.6. – 26.6. slaví:
Květa, Květuše, Alois, Aloisie, Pavla, Zdeňka, Zdenka, Jan, Ivan, Adriana, Adrian

Filmové premiéry v 25. týdnu 2022

 • Elvis (USA) – hudební a biografický film režiséra Baze Luhrmanna hrají: Austin Robert Butler, Olivia DeJonge, Tom Hanks, Dacre Montgomery, David Wenham
 • Prezidentka (ČR) – romantická komedie režiséra Rudolfa Havlíka hrají: Aňa Geislerová, Ali Cook, Veronika Khek Kubařová, Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý
 • Párty Hárder: Summer Massacre (ČR) – komedie režiséra Martina Pohla hrají: Daniel Žáček, Adam Ernest, Jakub Kalián, Kostas Zerdaloglu, Martin Kocián

Zdroj: Velká škola astrologie, J. a D. Parkerovi, ISBN 80-7209-632-X
www.kinobox.cz

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární vtipech a horoskopu

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v tipech a horoskopu