Nostres.cz » Rady a tipy » Zahrajte si variantu známé stolní hry – Putine, nezlob se (nebo raději ano)

Zahrajte si variantu známé stolní hry – Putine, nezlob se (nebo raději ano)

desková hra
Zdroj/foto:Depositphotos
V jednom z našich příspěvků jsme se zmínili o remake (milujeme filmový žargon) notoricky známé deskové hry. Prošla vlastně jen naléhavou aktualizací a přidali jsme i něco navíc. A vzniklo spojení příjemného s užitečným.

Pravidla hry „Putine, nezlob se (nebo raději ano)“

Cílem hry je (stejně jako u původního „Člověče, nezlob se“) dovést své figurky jedné barvy ze startovního pole do cílového domečku. To lze pouze tak, že figurka musí projít postupně všemi poli na obvodu hracího plánu. Každý hráč posune při svém tahu figurku o tolik bodů, kolik padlo při jeho hodu kostkou.

A teď ta inovace

Figurky nezačínají na tzv. startovním poli, nýbrž na předem stanoveném zeměpisném místě mimo hranice Ruska. A nesnaží se dostat do cílového domečku, ale na opět předem stanovené základny na území Ruska. Během „ústupu“ si samozřejmě překážejí a tzv. se vyhazují. Je povoleno používat ruské vulgarismy, vlastní grafické zpracování hrací plochy a místo známých figurek můžete používat plastové vojáčky (prodávají se běžně v hračkářství a navíc i v různých barvách). Vítězí ten, komu se podaří ustoupit nejdříve.

… a něco velmi důležitého navíc

Za současných okolností by vám tato úprava hry mohla připadat morbidní. Jenže není. Hrajeme totiž o peníze. Přesněji řečeno o peníze pro lidi postižené válečným konfliktem. Proto se vší vážností žádáme hráče, aby předem stanovili finanční částky podle konečného pořadí (a necháme na vás, zda vítěz zaplatí nejvíc nebo nejmíň) a tyto poté přeposlali na patřičná čísla účtů. Výběr konkrétního konta necháme na vás, jistě dobře vyberete.
Děkujeme.

ukrajina, mapa, uprchlíci
Zdroj/foto:Depositphotos

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v radách a tipech

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v radách a tipech