Nostres.cz » Rady a tipy » Vysokou cenu benzínu a nafty snížit nedokážeme, ale možné řešení bychom měli

Vysokou cenu benzínu a nafty snížit nedokážeme, ale možné řešení bychom měli

benzín, nafta, čerpání
Zdroj/foto: Depositphotos
Ceny pohonných hmot rostou nebývalým tempem a nezbývá než se poprat s krutou realitou. Nabídneme vám dnes jedno z možných řešení, které určitě nebude pro mnoho z nás k zahození.

Při pohledu na informační cedule čerpacích stanic se leckomu v posledních dnech protáčejí panenky. Navíc jsme ze všech stran upozorňováni, že ekonomické problémy budou nejspíš přibývat. Proto nebude na škodu začít uvažovat v širších souvislostech z výhledem do budoucnosti, než hledat krátkodobá řešení. Jistě, máme různé potřeby využívání aut při cestách do zaměstnání nebo běžného fungování rodiny a samozřejmě také různé finanční možnosti, přesto by následující řádky mohly určité skupiny motoristů oslovit.

Jak postupovat? Stanovit si priority.

  • kdy automobil skutečně bez náhrady nezbytně potřebuji
  • kdy mohu bez problému použít veřejnou dopravu
  • kolik běžných kratších cest mohu řešit i jiným dopravním prostředkem

Možná zjistíme, že mnoho každodenních nebo častých cest řešíme autem proto, že jsme si na to prostě zvykli a je to pohodlné. A možná jsme také zjistili, že nadále „živit“ tímto způsobem jeden, dva nebo i víc vozů v rodině nebude dost dobře možné. Tak se zaměřme právě na ty běžné kratší cesty a zkusme to cestou elektřiny. Stejně se tomu v budoucnu v nějakém rozsahu nevyhneme.

Elektrické skútry, mopedy, kola, koloběžky?

Z hlediska základního pohodlí bychom vynechali kola a koloběžky, přece jen jedeme na nákup, do blízkého zaměstnání apod. . Skútr nám pro tyto účely přijde zbytečně velký (včetně pořizovací ceny), takže nám zbývá ELEKTRICKÝ moped.

moped, motorka

Zdroj/foto: Depositphotos

Tyto e-mopedy jsou s trochou nadsázky určeny pro každého, bez rozdílu věku a pohlaví, pro toho, kdo hledá svižný elektrický skútr na pravidelné či méně pravidelné pojížďky na kratší vzdálenosti. Do práce, do školy, na nákupy, k lékaři, na ryby, na chatu, na zahrádku za městem, pojížďky po městě, na koupaliště, do fitka…
Teoreticky můžete vyrazit nejen na silnici, ale i na cyklostezku, protože ačkoli výbavou se rovná skútru, parametrově stále spadá mezi elektrokola. Přitom cenou se v porovnání právě s elektrokoly řadí spíš do nižší části cenového spektra (v nabídkách běžně do 30.000,-). Navíc nepotřebujete řidičský průkaz, povinné ručení, dobijete v klidu doma a dojezdová vzdálenost cca 50km je pro zmíněné účely víc než dostatečná.

Nebo „velký“ malý elektro skútr

skútr, motorka
Zdroj/foto: Depositphotos

Tady jsme sice v trochu vyšší kategorii, ale s podobným využitím. Na tyto stroje ovšem už potřebujeme řidičský průkaz a všechny náležitosti, jako na motorku. Na oplátku máme vyšší výkon, ale třeba i trochu vyšší úroveň zabezpečení proti odcizení (alarm, GPS apod.). Existuje celá řada modelů i s vyšší nosností (pro 2 osoby), ale stále se jedná o malý městský skútr.

Pokud jsme vzbudili váš zájem jsme rádi. A vůbec nevadí, pokud budete směřovat jiným směrem. Důležité je někam směřovat vůbec. Pro nás to také není jednoduché, obzvláště Albín to těžce nese. Je totiž konzervativní automobilista (byl nešťastný už při zavedení automatických převodovek – auto bez „šalt páky“ není auto). Ale vím, že se po elektro přesouvadlech už tajně poohlíží. Tak dobře vyberte.

Zdroj: www.tipmoto.com, www.jede.to

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v radách a tipech

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v radách a tipech