Nostres.cz » Rady a tipy » Víte kdo je česepík? Ideální pes do přírody, k dětem i na hlídání

Víte kdo je česepík? Ideální pes do přírody, k dětem i na hlídání

pes, česepík, lidé, příroda
Zdroj/foto: Depositphotos
Chesapeake Bay Retrívr neboli česepík je plemeno, které jsme objevili náhodou při pátrání po vhodných psech pro seniory, nebo chcete-li pro skupinu 55+.

Nedávno jsme potřebovali najít vhodné klidné, malé, nenáročné plemeno psa pro seniory. V hledáčku se nám samozřejmě objevili pejsci jako pudl, jezevčík, boloňský psík, čivava, pražský krysařík, kavalír King Charles španěl, trpasličí pinč, jorkširský teriér, mops, pekingský palácový psík, francouzský buldoček, bišonek … A narazili jsme přitom na psa, kterého jsme vůbec neznali. A došlo nám, že pokud bychom hledali psa pro aktivní a přitom i starší pejskaře, může být česepík to pravé.

Chesapeake Bay Retrívr

Česepík je jako všichni retrívři velmi přátelský a oddaný společník. Je to také ideální rodinný pes, protože má kladný vztah k dětem. Co se týká cizích lidí, tak je na rozdíl od ostatních retrívrů i dobrý hlídač, který vás bude instinktivně chránit. Je to inteligentní a pracovité plemeno. Výcvik nebývá obtížný, protože Chesapeake se poměrně dobře učí, i když někdy může být poněkud tvrdohlavý, a proto musíte být důslední.

pes, česepík, retrívr
Zdroj/foto: Depositphotos – česepík

Má velmi rád dlouhé procházky, takže na různé túry je naprosto ideální. Nemá problém v kynologických disciplínách typu agility, canicrossu či dog frisbee. Co opravdu milují, je plavání. Takže pokud s ním v létě vyrazíte na přehradu nebo k rybníku, tak bude nadšený – mezi prsty na tlapkách má blány, což jej předurčuje k tomu, že je excelentní plavec. Struktura srsti nevyžaduje žádnou speciální péči. Je to vlastně obráceně, nedoporučuje se časté kartáčování. Česepíkova srst má mnoho předností, podsada zahrnuje i tuk, který brání proniknutí vody na kůži, a funguje jako kachní peří. Navíc srst velmi rychle schne. Pokud se ušpiní, stačí osprchovat.
Psi dorůstají kohoutkové výšky 58 – 66cm, fenky 53 – 61cm

Zdroj: Bruce Fofle, The Encyklopedia of the Dog, 1995, ISBN: 80 – 7321 – 161 – 0
Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v radách a tipech

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v radách a tipech