Nostres.cz » Rady a tipy » Jak pečovat o klima v lednici

Jak pečovat o klima v lednici

lednice
Zdroj/foto:Pixabay
Špatným skladováním potravin v ledničce může vzniknout nepříjemný zápach, jehož se zbavit je těžší než byste čekali. Ukážeme si jak se zbavit nepříjemného zápachu a jak udržovat v ledničce neutrální pach. Abychom mohli řešit problém zápachu chladničky, musíme najít příčinu a odstranit ji.

Proč lednice zapáchá:

– potraviny po době minimální trvanlivosti
– ucpaný kanálek/odtok
– zanedbaná péče o ledničku
– nesprávné skladování potravin

Pokud si něčím nejsme jisti, pak některé odpovědi najdeme i v návodech na obsluhu. V dnešní době jsou již velmi sofistikované

Jak se zbavit zápachu

1 litr octa a 3 litry vody spolu přiveďte do varu a přelijte do tepelně odolného skla. Vložte do ledničky na 4 hodiny. Ocet pohltí pachy a tak zbaví lednici nepříjemného zápachu. Vodu však nemusíte vylévat. Vymyjte s ní chladničku, všechny složky i poličky.

Umístěte misku s jedlou sodou do ledničky a nechte působit. Jedlá soda nemá žádnou vůni, proto pachy pouze pohltí. Jen ji nechte někde v pozadí, aby vám pomohla odstraňovat zápach. Po době 2 týdnů sodu vyměňte za novou.

Citrónové slupky nebo překrojený citron na poloviny, který umístíte do chladničky. Využít lze i citrónovou šťávu s vodou, kterou umyjete ledničku v poměru 1:4.

Aktivní uhlí vložte do misky a položte na poličku do chladničky. Pokud jste nekoupili aktivní uhlí v prášku, rozdrťte tablety a použijte stejně. Nechte působit 3-4 dny.

lednice
Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Redakce NOSTRES

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v radách a tipech

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v radách a tipech