Nostres.cz » Rady a tipy » Horoskop, glosy, jmeniny, narozeniny – vše důležité pro 14. týden (4.4. – 10.4. 2022)

Horoskop, glosy, jmeniny, narozeniny – vše důležité pro 14. týden (4.4. – 10.4. 2022)

horoskop, znamení
Zdroj/foto: Depositphotos
Ahoj, jsme opět s vámi a máme pro vás připraven "náš" horoskop na nadcházející týden. Dozvíte se také, kdo ze slavných a známých osobností slaví narozeniny, na čí jmeniny byste neměli v příštím týdnu zapomenout a podíváme se i v lehce zábavném glosáři na události minulých dnů. Nebude chybět ani motto a perla (výrok) týdne.

MOTTO týdne: „Kde nic není, ani plyn nebere“ (parafráze rčení)

sporák, plamen, plyn
Zdroj/foto:Pixabay

14. týden a narozeniny celebrit

Dnes začneme českým filmovým velikánem Vlastou Burianem, který se narodil před 131 léty. A kdopak tento týden slaví – operní pěvkyně, mezzosopranistka Dagmar Pecková (1961), herec, zpěvák a „Iron man“ Robert Downey Jr. (1965), herec Petr Čtvrtníček (1964), zpěvačka Agnetha Fältskog „ta blonďatá z ABBY“ (1950), herec, dabér David Švehlík (1972), herec, scénárista, zpěvák a „Gladiátor“ Russell Crowe (1964), zpěvačka, muzikálová herečka Lucie Bílá (1966), herečka, modelka, dabérka Michaela Kuklová (1968), herečka, moderátorka Sabina Laurinová (1972), herečka, modelka Pavlína Pořízková (1965), zpěvák, skladatel, textař Peter „Indigo“ Nagy (1959), herec, režisér Steven Seagal (1952), herečka Jaroslava Obermaierová (1946), šéfkuchař, gastronom, moderátor Zdeněk Pohlreich (1957), moderátorka, cvičitelka aerobiku, instruktorka fitness Hanka Kynychová (1968), kajakářka, vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová (1968) a mnoho dalších, všem blahopřejeme.

herec, gladiátor, Russel Crowe
Zdroj/foto: Depositphotos

Výroky a perla týdne:

  • „Včera jsem se musela vzdát tří aut, protože jsem svobodná matka bez alimentů na děti.“ Takto si postěžovala někdejší striptérka a televizní hvězda Blac Chyna (33) poté, co jí otcové jejich dvou dětí (raper Tyga a Rob Kardashian) neposlali alimenty. Chudák se bude muset asi zase svlékat. Tedy pokud při její momentální chudobě bude mít co. Naše samoživitelky to mají jednodušší – maximálně odvezou do bazaru svoje jediné postarší jízdní kolo.
  • „Žádné rubly, za ropu i plyn se bude platit ve smluvně stanovené měně,“ řekl Síkela. Jestli to nebude tím, že těch rublíků prostě moc nemáme – myslím, že pan ministr mluvil i něco o přímotopech v domácnosti, takže kdoví, jak to nakonec bude. Třeba jako ve filmu Policejní akademie 3, kde taxikář místo požadovaných dolarů dostal prachy s tuňákem.
  • „Půjčili nám také šperky a boty máme vlastní. Společně jsme si zaplatily vizážistku, která nás nalíčila u Reginy doma. Udělala nám i vlasy, takže celková příprava na ples byla hodinu a půl,“ říká Eva Decastelo o přípravě na Diamantový ples v Brně. Šikovná děvčata a dokonce mají vlastní boty. Tedy pokud to nejsou „zádveřovky“, mojí manželce se nedávno jedny ztratily …
  • „Milost bych Balákovi nedala, prezident se o ní neradil. Na schůzce byl smutný a otrávený,“ řekla Marie Benešová v reakci na udělení milosti odsouzenému šéfovi Lánské lesní správy Miloši Balákovi. Otrávený? To už je snad móda nebo co – nedávno prý otrávili i Romana Abramoviče v Kyjevě. Jestli oni nekupují kafe od „žida“ jak v Maryše.
káva, hrnek, notes
Zdroj/foto:Pixabay

… A nejlepší nakonec:

„Ano, moje chyba je, že jsem zapomněl, že nemám jenom podíl v té firmě, ale že jsem i jednatelem. Včera večer, když jsem to zjistil, tak jsem se slušně omluvil. Ano, je to moje blbost. Dnes ráno jsem se té funkce vzdal. Chtěl jsem pouze výrazně podpořit otce šesti dětí, který nebyl v lehké situaci,“ řekl ministr Gazdík ke svému střetu zájmů. Tak jen doufáme, že chudáky ukrajinské uprchlíky podporujete pane ministře víc, protože výrazně podpořit otce šesti dětí tím, že v té firmě vlastně nic neděláte, vložil jste tam akorát 5000,-Kč a na vše zapomněl, je skutečně podpora k nezaplacení.
(Zdroj výroků a perly týdne: Lidovky.cz, Super.cz)

Nezapomenout na jmeniny – 4.4. – 10.4. slaví:

Ivana, Izidor, Miroslava, Mirka, Vendula, Venuše, Heřman, Hermína, Ema, Konstantýna, Dušan, Dušana, Darja, Darie

„Náš horoskop“

„Náš horoskop je jako vždy poněkud netradiční a je spíš námětem k troše (zábavného) zamyšlení

kouzlo, klobouk
Zdroj/foto:Pixabay

Beran

Na tom, co je na tomto světě nejvzácnější, nenajdeš cenovku, neboť se to nedá koupit ani prodat za žádnou cenu (S. Orman)

Býk

S upřímností mnoho přátel nezískáš, získáš ale ty pravé (John Lennon)

Blíženci

To jsem určitě ještě nikdy nedělala, to mi určitě půjde (Pipi dlouhá punčocha)

Rak

Pamatujte, že mlčení je někdy tou nejlepší odpovědí (Dalajláma)

Lev

Neříkej, že to nejde. Řekni raději, že to zatím neumíš (Tomáš Baťa)

Panna

Vyber si práci, která tě baví a ani jediný den nebudeš muset pracovat. (Konfucius)

Váhy

Až zemře poslední strom a poslední řeka bude otrávená a poslední ryba chycená, až potom si uvědomíme, že peněz se nenajíme (náčelník Seattle 1854)

Štír

Když pochybuješ o své síle, dáváš sílu svým pochybnostem (Karel Gott)

Střelec

Člověk je jako měsíc – má svou temnou stranu, kterou nikomu neukáže (Mark Twain)

Kozoroh

Ze všech nejchytřejší je podle mého ten, který o sobě alespoň jednou za měsíc řekne, že je blbec (F. M. Dostojevskij)

Vodnář

Zkušenost je dobrá škola, ale školné je příliš drahé (Karel Čapek)

Ryby

Nikdy si nepleť vzdělání s inteligencí. Můžeš mít diplom a současně být idiot (Richard Feinmann)

A to je konec … Tjádadádadýda

Zdroj: Matěj Barták – Velká kniha citátů
Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v radách a tipech

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v radách a tipech