Nostres.cz » Rady a tipy » Albín glosuje, Dalimila věští aneb čtení na vlastní nebezpečí

Albín glosuje, Dalimila věští aneb čtení na vlastní nebezpečí

neandrtálec, dvojice, manželé
Zdroj/foto:Depositphotos
Ahoj, jsme opět s vámi a máme pro vás připraven další, lehce zábavný glosář a netradiční horoskop. Albín prozradí heslo týdne a Dalimila se ujme role vědmy a naznačí, s čím se budete potýkat v těchto dnech. Dozvíte se také, kdo ze slavných a známých osobností slavil nedávno narozeniny. Nebojte se, my jsme to nebyli.

Motto týdne: Nic není nemožné, pokud to nemusíte sami dělat.

dřina, práce horník
Zdroj/foto:Pixabay

Glosujeme zajímavé titulky minulého týdne

Plzeňská zoo má problém. Mezi šimpanzi to skřípe. Jo, když uhyne alfa samec a nahradí ho podpantoflák z Krakova, to se pak dějí věci – holky Brigitta, Zizwa, Zedonja s dvouletou dcerou Cailou a razantní Maria toho nového pěkně šikanují. A pak, že nepocházíme z opice.

opice, koncert
Zdroj/foto:Pixabay

Herečka Hana Vágnerová o sobě prozradila – nikdy jsem nechodila s Čechem, všichni byli cizinci. Že by se inspirovala Románem pro ženy s nechutí k TYPICKÝM Čechům? Jen aby ti pánové taky nenáviděli Poláky, to by měli brzy utrum.

Po Dudleym a Eunice se Českem prožene další vichřice. Pořádně foukat má s menšími přestávkami až do úterý, meteorologové varují všechny kraje. Tolik větrů za našich mladých let nebývalo – a to se hrách konzumoval hodně často.

toaleta, kosmonaut
Zdroj/foto:Pixabay

Poprvé po třetím porodu v plavkách: Lilia Khousnoutdinova se koupala na mrazivém Islandu. A fotil to možná sám pan Karel Thor Janeček jako jeden ze střípečků PR budoucí první dámy. Stejně je zajímavé, jak se nám feudalismus neustále snaží propojit s Pražským hradem – kníže, Zeman a teď kněžna … pardon, kněžka.

Po Charlesovi s Camillou se covidem nakazila i britská královna Alžběta II. To mají z toho, že nenosí roušky – Dušek s Prymulou by jim dali co proto. Ale teď vážně, přejeme samozřejmě brzké uzdravení a držíme palce.

královna
Zdroj/foto:Depositphotos

Perla týdne :

Všichni by měli začít chystat kraslice na Velikonoce a začít je malovat v dostatečném množství,“ řekl ve středu po jednání vlády ministr zdravotnictví Válek. Tak určitě. Kampaň na kraslice mu půjde v každém případě lépe než cílená (až osobní) kampaň na vyšší proočkovanost, kterou sliboval při nástupu do funkce. Proto teď vyhodíme zhruba 800 000 vakcín NOVAVAX, které měly být trumfem pro váhající. A zajímá to vlastně ještě někoho?

přání, narozeniny
Zdroj/foto:Pixabay

A kdopak slaví v tomto týdnu narozeniny :

vizionář a podnikatel Steve Jobs by se dožil 67 let (1955) a herečka Elizabeth Taylor by oslavila 90 let (1932) … tenistka Helena Suková (1965) … herečka Drew Barrymore (1975) … herečka Petra Špalková (1975) … herec Billy Zane ( 1966) … herečka Simona Babčáková (1973) … zpěvák James Blunt (1974) … zpěvák Marek Ztracený (1985) a další, všem blahopřejeme …

A na závěr trochu našeho svérázného horoskopu:

BERAN
Nic není tak snadné, jak se zdá a může-li se pokazit více věcí najednou, budou to ty, které napáchají nejvíc škody (Murphy)

Zdroj/foto:Depositphotos

BÝK
Geniální řešení vás napadne těsně poté, co s ním přijde někdo jiný (Murphyho zákon nápadu)

Zdroj/foto:Depositphotos

BLÍŽENCI
Začněte studovat – nejlepší je začít studovat něco, čemu už předem dobře rozumíte (Finaglovy zásady)

Zdroj/foto:Depositphotos

RAK
Člověk by měl vždy dávat přednost pravděpodobně nemožnému před nepravděpodobně možnému (Aristoteles)

Zdroj/foto:Depositphotos

LEV
Čekáte-li velmi důležitý telefon, zazvoní, jakmile za vámi zapadnou dveře (Gillettův zákon telefonování)

Zdroj/foto:Depositphotos

PANNA
Bude-li vám připadat něco snadné, dá vám to zabrat. Bude-li vám připadat něco nesnadné, bude to zcela nemožné (Stockmayrův teorém)

Zdroj/foto:Depositphotos

VÁHY
Pokud budete potřebovat otevřít plechovku s červy, pak jediný způsob, jak je dostat nazpátek, je použít větší plechovku (Zymurgyho zákon dynamiky)

Zdroj/foto:Depositphotos

ŠTÍR
Koupíte-li nový spotřebič, pak technické údaje budou vyjádřeny v nejméně praktických veličinách – napřiklad rychlost ve verstách za měsíc (Klipsteinův zákon)

Zdroj/foto:Depositphotos

STŘELEC
Pozor na elektroinstalaci – je-li možné zapojit vodič dvěma způsoby, pak první z nich vám zaručeně vyrazí pojistky (Pattisonův elektrotechnický zákon)

Zdroj/foto:Depositphotos

KOZOROH
Pokud vám bude scházet jedno číslo časopisu, pak právě v něm bude důležitý článek, který jste si chtěli přečíst (Johnsonův zákon)

Zdroj/foto:Depositphotos

VODNÁŘ
Pokud budete hledat jednu věc, zcela jistě se vám ztratí jiná. Z toho vyplývá, že nelze určit, kde se nacházejí všechny předměty současně (Heisenbergův princip neurčitosti)

Zdroj/foto:Depositphotos

RYBY
Pokud něco dlouho a usilovně sháníte, pak jakmile to koupíte, tak se to bude prodávat na každém rohu a levněji (Lewisův zákon)

Zdroj/foto:Depositphotos

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v radách a tipech

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v radách a tipech