Nostres.cz » Psychologie » První rande a 7 signálů, které vám (možná) hodně napoví

První rande a 7 signálů, které vám (možná) hodně napoví

láska, srdce
Zdroj/foto: Pixabay
Potkáte idol svých snů a najednou nic nefunguje? Hrdlo je sevřené, potí se vám ruce a červeň máte až za ušima? Nezbývá, než se spolehnout na svoji intuici, nebo na rady druhých. Jedno i druhé má své opodstatnění a my vám nabídneme malé odlehčené srovnání.

Motto: Ženy používají přes padesát různých pohybů a nonverbálních signálů, kterými dají muži najevo, že o něj mají zájem. Průměrný muž mnohem méně (Tracey Cox – Superflirt, Ikar 2003, ISBN: 80-249-0381-4).

Jistě jste se už někdy dostali do situace, kdy jste měli o někoho zájem, ale nevěděli tak říkajíc „jak na to“. Jelikož je to zpravidla docela i stresující záležitost (soudě podle tlukotu srdce), rozhodli jsme se vám dnes přiblížit takové setkání z trochu veselejší stránky a to očima našeho odborníka na řeč těla, pana Kryšpína. Pan Kryšpín (ve svém okolí známější pod pseudonymem „Docent“, jeho celé jméno je redakci známo) pracuje jako metař a má z pozorování lidí a jejich řeči těla bohaté zkušenosti. Zajímají nás jeho názory na obecně známé teorie z oblasti neverbální komunikace při seznamování a lehkém flirtu.

1. Signál – POKOUŠÍ SE UPOUTAT VAŠI POZORNOST

Pro některé muže to znamená například pouhé pohrávání si s kravatou. Pokud je v kruhu přátel, stoupne si nenápadně trochu mimo, aby vytvářel dojem individualisty a také abyste případně mohla navázat konverzaci.
„Docent“ Kryšpín:“ V prvním případě je důležité, jestli je kravata jeho, nebo někoho jiného. Pokud by se totiž jednalo o kravatu jiného muže, pak jako žena nemáte s největší pravděpodobností šanci. Jestli se jedná o vlastní kravatu, pak by mohlo (místo flirtu) jít o klasické ADHD.
A jestliže dotyčný stojí trochu opodál, nebude na škodu se nejprve ujistit, zda se nejedná o číšníka čekajícího na objednávku. Tady se ovšem dostanete alespoň brzy k pití.

číšník, dvojice, kavárna
Zdroj/foto:Pixabay

2. Signál -UHLAZUJE SI, NEBO NAOPAK CUCHÁ VLASY

Gesto, které mu lichotí. Muži to dělají mimoděk a častěji, než si myslíte. Uhlazování vlasů má stejný význam jako předešlé „upravovací“ gesto. Dává si pozor, aby vypadal co nejlépe.
Docent Kryšpín:“ Zde bych měl dvě zásadní poznámky. Ta první přímo souvisí s hustotou kštice dotyčného, protože se mi vybavil text písně Edity Štaubertové – Ah, kde jsou ty časy, Véno, Véno, když jsi míval vlasy. A ta druhá zase souvisí se starší anekdotou, poté co se kiny prohnaly taneční filmy s Johnym Travoltou – Travolta se plazí po pouští a prosí Boha alespoň o tři kapičky vody. Je vyslyšen, vodu si vetře do dlaní a známým gestem si upraví účas.
Ať už tak, či tak, v jednom případě mi to zavání narcisismem, v druhém post narcisismem.

3. Signál – ZDVIHNE OBOČÍ

Když zahlédneme někoho, kdo se nám líbí, rychle letmo (ve zlomku sekundy) pozvedneme obočí. Pokud to dotyčný opětuje, znamená to, že jste mu také sympatická.
Docent Kryšpín:“ Jde čistě o dvojsmyslný výklad. Pozvednuté obočí totiž může také znamenat něco jako – Ježíši, co to tu pouštějí, nebo také – to je neuvěřitelné co si lidi dokážou na sebe natáhnout. Takto bych to asi jako seznamovací gesto moc neviděl.

4. Signál – SEDÍ PROTI VÁM S DOŠIROKA ROZKROČENÝMA NOHAMA

Umožňuje vám pohled na svůj rozkrok. Chce, abyste věděla, co vlastně může nabídnout.
Docent Kryšpín:“ Tato pozice může mít zajímavý dvojí výklad. Záleží na tom, zda má dotyčný na sobě kalhoty či nikoliv. Pokud ano, pak zřejmě hraje na vaše city – oblast rozkroku je totiž u kalhot velmi náchylná k párání a muž se vám snaží naznačit, že hledá švadlenu zn. spěchá. A pokud ne, potom půjde pravděpodobně o snahu o seznámení typu „eso peso“ někde v parku na lavičce. Tady se rozhodně nedá očekávat navázání trvalejšího vztahu – muž bude jistě brzy dopaden, odveden a odsouzen.“

5. Signál – POSADÍ SE TĚSNĚ NA OKRAJ ŽIDLE, ABY BYL BLÍŽ K VÁM

Ještě lepší je, když při tom zkříží nohy a ta horní míří přesně vaším směrem.
Docent Kryšpín:“ Tady bych poprosil o zvýšení pozornosti. Tento posed může být stejně tak zajímavý, jako nebezpečný. Je totiž velká pravděpodobnost, že o vaši nohu zakopne procházející číšník a váš objekt zájmu se až intimně seznámí s flambovaným kachní prsem na pálence Baron Hildprandt s celerovým pyré a švestkovou omáčkou a to celé ještě zalité červeným Chateau Tour Marcillanet 2011.

dvojice, rozchod
Zdroj/foto:Pixabay

6. Signál – KLIDNĚ SI VÁS OKATĚ PROHLÍŽÍ

Někteří odborníci to nazývají „vizuální výpravou“. Jeho oči se vydají na malou okružní „plavbu“ po vašem těle a zastavují se na krátké okamžiky na těch částech, které mu připadají nejkrásnější. Samozřejmě si vás zevrubně prohlédl, už když vás viděl poprvé. Rozdíl je v tom, že teď chce, abyste o jeho zkoumavých pohledech věděla.
Docent Kryšpín:“ Při představě tohoto nonverbálního signálu jsem si vybavil název jednoho amerického filmu – Muži, kteří zírají na kozy. Nikdy jsem ten film neviděl, ale asi už teď vím o čem je. Zde bychom si měli uvědomit, že většina z nás neočekává jen fyzično, ale také duševno.

7. Signál – JEHO NOSNÍ DÍRKY SE ROZŠIŘUJÍ

Zdvižené obočí, pootevřená ústa, chvějící se chřípí a doširoka otevřené oči dodávají obličeji „otevřený“ výraz. Otevřený k flirtu s vámi…
Docent Kryšpín: (omlouváme se, ale vzhledem k poněkud pralesnímu chřípí a ušních boltců pana Kryšpína, nemáme odvahu výše položenou otázku předložit k posouzení. Děkujeme za pochopení. S tvrzením o nosních dírkách se tedy budete muset porovnat sami.)

Snad jsme vás trochu inspirovali k tomu, jak situace při seznamování trochu odlehčit. Můžete to použít třeba jako „oslí můstek“ k úplně jiné konverzaci. V každém případě bychom však řeč těla nepodceňovali, bývá docela důležitá. Tak hodně štěstí a jeden slavný citát nakonec :

„Bisexualita zdvojnásobuje naše vyhlídky na schůzku v sobotu večer.“ — Woody Allen

prsty, ruce, dvojice
Zdroj/foto:Pixabay

Zdroj: Tracey Cox – Superflirt, Ikar 2003, ISBN: 80-249-0381-4
Alan Pease, Barbara Pease – The Definitive Book of Body Language, 2006, ISBN: 978- 80-7367-449-6
Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v psychologii

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v psychologii