Nostres.cz » Psychologie » Harmonizujte své čakry a energie

Harmonizujte své čakry a energie

žena energie
Zdroj/foto:Pixabay
Podle hinduismu se nachází v lidském těle přes 88 000 čaker, které jsou rozmístěny na různých místech. Za hlavní je považováno sedm.

Kořenová čakra

Základní čakra nacházející se na spodní straně páteře. Při jejím zablokování pociťujeme často nedostatek energie, majetnické sklony, agresi až sobeckost.

Sakrální čakra

Druhá čakra bývá označována jako sexuální a nachází se mezi pupíkem a pohlavními orgány. Pokud je v harmonii a energie proudí plynule, jsme otevřenější, příjemnější a celkově více sexuálně uvolněni. Naopak při zablokování dochází k sexuální chladnosti a potlačování emocí.

Solar-plexus čakra

3-4 centimetry nad pupíkem je umístěna čakra solar-plexus. Spojuje se s vnitřní spokojeností a vyrovnaností. Když je zablokovaná cítí se dotyčný nespokojený, neklidný a nebývá ani příliš ambiciózní.

Srdeční čakra

Nachází se u srdce a je napojena na mezilidské vztahy a lásku. Lidé mající srdeční čakru v harmonii jsou otevření, soucitní a ochotní. Naproti tomu zablokovaná čakra v člověku utlumuje schopnost lásku dávat i přijímat.

meditace
Zdroj/foto: Pixabay

Krční čakra

Krční čakra je napojená na komunikaci a vyjadřování. Najdete ji mezi hlavou a páteří. Její zablokování se projevuje vadami řeči, špatnými vyjadřovacími schopnostmi, nevýrazným hlasem a plachostí.

Čelní čakra

Čakra tzv. třetího oka se schovává uprostřed čela a bývá spojována s duchovními silami. Je-li narušená, nedokážeme tolik vnímat duchovno a esoterično.

Temenní čakra

U této čakry mluvíme o úrovni její vyvinutosti – Jsou-li všechny ostatní čakry v harmonii, dochází k jejímu vyvinutí. A tehdy říkáme, že je v harmonii. Temenní čakra, pokud není v harmonii, bývá spojována s depresemi, epilepsií, senilitou a schizofrenií.

kadidlo meditace
Zdroj/foto: Pixabay

ČTĚTE TAKÉ: Dočasná fáze ticha jako mini meditac

Odblokování čaker a uvolnění lze dosáhnout mnoha různými způsoby. Jedním z nich je i čištění čaker léčivými kameny. Většinou se volí kámen v barvě čakry:
Kořenová čakra (červená) – jaspis, granát, červený karneol, achát…
Sakrální čakra (oranžová) – sluneční kámen, ohnivý opál, oranžový avanturín
Solar-plexus čakra (žlutá) – tygří oko, jantar, žlutý jaspis, citrín…
Srdeční čakra (zelená) – turmalín, olivín, malachit, fluorit…
Krční čakra (modrá) – tyrkys, chalcedon, akvamarín, tanzanit…
Čelní čakra (fialová) – ametyst, fluorit, azurit, opál…
Temenní čakry (bílá) – křišťál, bílý achát, bílé korály, kalcit, perly…

S kameny je vhodné meditovat. Účinek můžete posílit zapálením čakrových vonných tyčinek a přiložením kamene na konkrétní čakru. Harmonii můžete udržovat čakrovými šperky, například náramky či náhrdelníky.

Autor: Redakce NOSTRES

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v psychologii

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v psychologii