Nostres.cz » Psychologie » Co se líbí mužům na ženách – „Horňáci a Dolňáci“ pohledem MUŽE

Co se líbí mužům na ženách – „Horňáci a Dolňáci“ pohledem MUŽE

přehlídka, ženská noha
Zdroj/foto:Depositphotos
Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Toto oblíbené rčení bývá často podtextem k úvahám typu co se mužům nejvíce líbí či nelíbí na ženách. Pravdou je, že se tímto tématem zabývají především ženy. Tak se na to dnes podívejme očima mužů.

Pokud vás toto téma zajímá milé dámy, tak jste jistě pátraly po relevantních informacích. Jestliže byl váš postup svědomitý a pročetly jste řadu článků na toto téma, pak muselo zákonitě dojít k jedinému výsledku- mužským ideálem je žena dlouhých nohou, hustých, spíše delších blond vlasů, modrých očí s limbálním kroužkem, s postavou lehce kopírující tvar přesýpacích hodin. Jako podklady k těmto tvrzením, pak slouží různé výzkumy. Nechci v žádném případě snižovat jejich hodnotu. Nicméně mám pocit, že se výzkum prováděl vždy těsně před tím, než se účastníci probudili ze snu. Protože popsaný ženský idol je naprosto vysněný (zde potvrzuji, že je to i můj sen – snad to nebude číst moje Dalimila). My muži totiž občas sníme, ale zase ne tak často, jinak by mělo dle mého odhadu 99% žen smůlu. Ale platí to i opačně – málokdo z nás vypadá jako Jamie Dornan (Christian Grey z filmu Padesát odstínů šedi).
Proto jsem oslovil své známé – typické Čechy (vlastně jsme všichni z Moravy, ale to označení ze známého filmu se mi líbí a konec konců, žijeme v Česku), abychom dali laicky dohromady to, co se nám na ženách skutečně líbí . V mé skupině jsou zastoupeni tzv. „Dolňáci“, „Horňáci“ i muži bez konkrétního vyznání. Podotýkám, že se nejedná o vědecký výzkum, přesto má jistě svou vypovídací hodnotu. A toto je výsledek našeho společného bádání.

„Dolňáci“

dívka, nohy
Zdroj/foto: Depositphotos

Pro tuto skupinu je na ženské postavě nejdůležitější část od pasu dolů. Tedy pozadí a nohy. A vůbec nejde milé dámy o konkrétní rozměry, délku, či tvar. Pokud vás tedy příroda v tomto směru neobdařila souměrností, je podle nás důležité, abyste se vyvarovaly všeho, co vaši nedokonalost zbytečně zvýrazní. Takže pokud nemáte zrovna dlouhé nebo poněkud méně štíhlé nohy, pak „dolňákům“ určitě neuděláte radost bokovými kalhotami ve zkráceném střihu, nízkou rovnou podrážkou boty nebo minisukni s lesklými punčochami (a je jedno jestli černé nebo tělové).

„Horňáci“

Zdroj/foto: Depositphotos

Z logiky věci jsme na opačné straně ženského těla, tedy především u prsou. Ale zase platí – nezáleží na tvaru či velikosti. Zkrátka, jak se vyjádřil onen důstojník ve známém českém filmu: „Podle gusta každého soudruha.“ Důležité je podle nás umět je nosit. Neschovávat ani nenabízet a rozhodně se vyhnout špatně padnoucím podprsenkám (a dobře zvážit, jaký střih vám sedí). Zajímavé je, že u jednoho detailu panovala obecná shoda – počet rozepnutých nebo naopak zapnutých knoflíčků ve výstřihu. Tím je možné rozhodně mnohé říci.

A na čem jsme se ještě shodli

ženy, kroj, pivo
Zdroj/foto: Depositphotos

Na rozdíl od výsledků výzkumů nesouhlasíme s tvrzením, že je pro muže důležité, aby jejich přítelkyně měla svůj vlastní život se skutečnými přáteli a byla dostatečně společenská, protože muži se svými ženami rádi chlubí. Představa, že budeme žít se ženou, která má vlastní život a spoustu přátel může totiž docela dobře skončit polyamorií ( tady nám to zavání přehnaným feminismem). A v druhém případě se sice (někteří) někdy svojí ženou či přítelkyní rádi pochlubíme, ale vše má své meze – v baru se také nebudu přehnaně chlubit nacpanou peněženkou, protože bych o ní mohl rychle přijít. Pak nás údajně ještě zajímají nehty a boty. Prosím dámy – pěkné ruce a nehty určitě, ale třícentimetrové drápky nám přijdou velmi nepraktické. Pokud se týká bot, myslíme si, že je to spíš způsob, jak vysvětlit všechny ty lodičky, sandálky, polobotky a kozačky v šatníku, když nám stačí jen jedny (maximálně dvoje).

A máme tu shrnutí

milenci, pár
Zdroj/foto: Depositphotos

Nakonec jsme tedy došli k závěru, že preferovaná dlouhonohá, „přesýpací“, modrooká blondýna je spíš možná jen marketingový tah. Pravda je totiž ve slovech písničky Ewy Farné – „To víš, kluci chtěj na noc barbíny co nemyslej a když jim není hej přicupitaj na tvůj práh, chtějí zahřát a maj hlad“. Výzkum a život je prostě jinde. Takže milé dámy – stačí trocha selského rozumu a budeme vám ležet u nohou. Jistě víte, že jste přece mazanější, než my.

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v psychologii

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v psychologii