Nostres.cz » Psychologie » Co o vás prozradí vaše oblíbená barva

Co o vás prozradí vaše oblíbená barva

žena, barvy, fantazie
Zdroj/foto: Pixabay
Jakou máte povahu záleží i na tom, jakou barvu máte rádi. Barvami můžete vyvolat vášnivé emoce nebo naopak nastolit pocit klidu a dokonce i potlačit chuť k jídlu.

Ahoj všichni, dnes se podíváme na barvy a na to, jak mohou ovlivnit naše životy. Přesněji řečeno – co naše oblíbené barvy vypovídají o našich osobnostech.
Švýcarský psychiatr Carl Gustav Jung se tomuto tématu věnoval obšírněji a kromě jiného zjistil, že extroverti dávají přednost teplým barvám žluté a červené a introverti mají naopak v oblibě chladné tóny zelené a modré (Zdroj: Carl Gustav Jung, Der Mensch und seine Symbole, 1964 Člověk a jeho symboly). A my se na to podíváme obšírněji.

Vyberte svoji oblíbenou barvu a zjistěte co o vás vypovídá

Žlutá – Optimismus

Barva slunce je veselá jako vy. Vzbuzujete pocit souladu a harmonie, otevřeným chováním si zpravidla rychle nacházíte přátele. I z obtížných situací dokážete získat cosi pozitivního.

Tyrkysová – Umění

Jste velmi kreativní, zkrášlení domu, bytu či okolí pro vás není problém, ale výzva. Obecně se orientujete v módních trendech, nikdy dlouho neváháte a své nápady rychle uskutečňujete.

Fialová – Extravagance

Jste osobití a trochu tajemní. Držíte se své cesty a dokážete vyvolat rozruch. Chcete okouzlovat a být okouzlováni. Uskutečňujete své nápady, zkoušíte nové věci – můžete sice občas narazit, ale také získáváte obdiv.

Modrá – Vyrovnanost

Životem kráčíte uvolněně, jste vyrovnaní sami se sebou. Důvěřujete své intuici. Vyzařuje z vás klid a sebevědomí, což z vás dělá příjemnou a vyhledávanou společnost.

Šedá – Spolehlivost

Ač jste slavili jakékoliv úspěchy, nikdy se tím nechlubíte a zůstáváte v pozadí. Možná jste trochu utlumení, ale nakonec se svou pečlivostí a vytrvalostí dojdete k úspěšnému cíli.

žena, barvy, fantazie
Zdroj/foto: Pixabay

Červená – extrovert

Jste energičtí, vzrušující a náruživí. Skutečný gejzír energie. Víte co chcete a zpravidla toho dosáhnete. Pro druhé jste atraktivní, pokud ovšem občas přehlédnou vaše záchvaty velikášství.

Bílá – Disciplína

Jste obdařeni jasným, analytickým rozumem, život máte pevně ve svých rukou. Udržujete si přehled – spěch, hysterie a emocionální výstupy jsou vám cizí. Nezapomínejte na shovívavost, každý není jako vy.

Zelená – Ochota

Vyzařujete pocit bezpečí a naděje, proto mnoho lidí vyhledává vaši blízkost – býváte vždy rychle po ruce. Harmonie je pro vás velmi důležitá, proto vám nedělá problém urovnávat spory.

Černá – Přímočarost

Posloucháte spíš hlavou než srdcem, citové výbuchy považujete za skoro nevhodné a přesto se nedá říci, že jste chladní. Jste oceňováni za loajalitu a suchý humor. Míváte sklon odmítat svůj úděl.

Růžová – Empatie

Jen neradi se derete do popředí, ale to neznamená, že nemáte ostatním co říci. Vaše intuice, empatie a citlivost z vás dělají vyhledávaného člověka – rádce. Býváte symbolem něhy, ale někdy také naivity.

Našli jste se? My ano – oba máme rádi modrou. Albín tvrdí, že ji má rád od dob základní vojenské služby (trochu lže, na vojně byl). Někdy si ale říkáme, jestli to s tou modrou vyrovnaností nepřeháníme.
A ještě rada na závěr – chcete-li hubnout, pak kuchyně v nerezu a modré výmalbě vám zaručeně potlačí chuť k jídlu. My nehubneme, máme oranžovou a přírodní dřevo. Mějte se hezky.

Zdroj: Čtyřbarevný člověk, Max Lüscher ISBN: 80-237-3491-1 ,
C. G. Jung Vzpomínky/sny/myšlenky 2015 ISBN 978-80-262-0803-7

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v psychologii

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v psychologii