matka s dcerou

Jak (ne)komunikovat s dospívající dcerou

Zásadní a největší vliv na sebedůvěru dětí má matka s otcem. Jejich vzájemná komunikace a její způsob je pro utváření dětské osobnosti a důvěry v sebe sama nejdůležitější. Většinou improvizujeme nebo postupujeme podle vzpomínek ze svého dětství. ale určitě není ostudou nechat si poradit. Toto je malý přehled toho, co byste měli ze svého slovníku vyloučit a vychovat tak z dcery sebevědomou ženu.

polodrahokamy

Kameny podle zvěrokruhu a jejich vlastnosti

Mnozí z nás si vybaví alespoň jeden kámen, který je přiřazen k našemu znamení zvěrokruhu. Známe je ale všechny a hlavně – víme jaké vlastnosti jsou s nimi spojeny? Můžete je kombinovat a nosit kámen svého znamení s kamenem vybrané vlastnosti.

matka a dítě

5P pro výchovu dítěte

Odborníci tvrdí, že výchova ovlivní naše potomky z osmdesáti procent. Zbylých 20 % připadá na genetický vliv. S výchovou nám může pomoci často používaná metoda 5P. Těchto pět věcí byste měli své dítě naučit.

údiv

Jak poznat, že vám někdo lže.

Zkusíme vám poradit, jak poznat, že vám někdo lže. Přitom může jít o jinak docela pravdomluvné osoby. Jen v této chvíli potřebují vyjímečně něco utajit. Na rozdíl od chronického lháře, který dělá ze lži prioritu.

sova

Jste medvěd, lev, vlk nebo delfín? Zjistěte své spánkové zvíře a podívejte se, jaký denní režim je pro vás optimální.

Už vám někdy někdo řekl, že spíte jako medvěd? Možná se nemýlil! Podle specialisty na spánek doktora Michaela Breuse lze vaše každodenní rutiny rozdělit na čtyři typy podle zvířat, kdy každé z nich představuje váš chronotyp. Jedná se o jedinečný biologický rytmus, který reguluje, kdy jste nejproduktivnější, nebo kdy naopak potřebujete spánek.

Další články v rubrice

Populární v psychologii