Nostres.cz » Móda » Svíčky, víno, prádélko, romantika? Pak jistě víte co je catsuit, thonga, bodystocking, G-string nebo garter

Svíčky, víno, prádélko, romantika? Pak jistě víte co je catsuit, thonga, bodystocking, G-string nebo garter

romantika, dvojice
Zdroj/foto: Pixabay
Nachystat romantický večer dá někdy pořádně zabrat. Jsou to vlastně jednotlivé puzzle, které musí hezky zapadnout do sebe. A my si dnes vezmeme jednu takovou puzzli na paškál - svůdné prádlo. Ženy budou v tomto směru asi docela v obraze, takže naše krátké pojednání směřuje spíše k mužům.

Z logiky věci předpokládáme, že radit ženám, jak nachystat romantický večer je nošením dříví do lesa. U mužů to bývá složitější. V tomto směru neoplývají většinou trpělivostí a fantazie se často omezí jen na pozice vleže. Jednak to bude dáno geny a také asi nejsou tak vděčnými diváky příběhů od Rosamundy Pilcher jako ženy. Takže pánové (ale samozřejmě i ženy), berte následující řádky jako malý puzzlík ve velké skládačce. Možná se tak vyhnete podobnému faux pas, které se mi stalo před mnoha a mnoha lety, když jsem chtěl, coby nezralý mladík, překvapit svoji slečnu podvazkovým pásem. Jednak jsem si tehdy vůbec neuvědomil, že tento erotický kousek nedává bez punčoch a nějakého horního doplňku smysl a navíc jsem zaměnil obvod pasu za obvod prsou, takže se dotyčná následně touto krajkovou nádherou propadla do západního Německa (omlouvám se panu Troškovi).

milenci, romantika
Zdroj/foto: Depositphotos

Základní kousky a na co si dát pozor

  • Podprsenky – nepůjde nám o klasiku, ale o typy označované jako svůdné nebo erotické. Většinou jde o materiálově úsporné kousky. Košíčky bývají hluboce vykrojené, odepínatelné či nahrazené pruhem průsvitné látky. Vyhněte se klasickému typu zapínání – boj s třemi háčky na zádech partnerky bývá frustrující.
  • Kalhotky – existuje celá řada střihů, ale my se zaměříme na „naši“ oblast. Máme tady tanga, thonga a G-string. S nadsázkou zde můžeme říct – budu menší a menší, až se stanu trpaslíkem. Tanga jsou střižená od beder nebo od pasu a vždy mají výkroj na stehnech. Thonga jsou většinou bederní kalhotky a G-string jsou miniaturní kalhotky, v pase mají tenký pruh látky a jsou vysoce vykrojené na stehnech. Mezi hýžděmi mají všechny tenký proužek látky nebo šňůrku. Nutno ovšem podotknout, že i mezi klasickými nebo například francouzskými kalhotkami najdeme velmi svůdné a přitažlivé modely, zvlášť pokud se nešetřilo na krajce nebo kvalitním materiálu. Samostatnou kapitolou jsou pak kalhotky různých střihů s otevřeným rozkrokem.
  • Catsuit a bodystocking – tato dvojice se liší hlavně materiálem. Catsuit (kočičí oblek) je jednodílný těsně přiléhavý oděv obepínající trup a končetiny, často až do úrovně rukou a nohou. Vyrábí se z elastických materiálů – latex, velur, PVC. Na přední nebo zadní straně bývá opatřen zipem. Bodystocking je velmi podobný, jen vyráběný z elastické síťoviny, tylu či elastické krajky, čili průhledný.
  • Korzety a body – tyto typy oděvů se dnes pro intimní účely šijí poměrně podobně. Střihy zahalují horní část těla k pasu nebo bokům, korzety jsou dole otevřené, opatřené podvazkovým zapínáním, body je v rozkroku uzavřené, někdy se zapínáním na háčky nebo patentky. Používají se opět i průhledné materiály a nejroztodivnější způsoby rozepínání.
  • Garter – to je malý chyták v nadpise. Garter je totiž podvazek, ale v angličtině. Tento drobný, krajkový doplněk bývá často součástí svatebního prádla, ale určitě vždy upoutá pozornost.
  • Košilky – na závěr jsme si nechali úplnou klasiku. Nejrůznější typy a střihy svůdných a nočních košilek není třeba představovat. Bývají odhalující, průsvitné, různých délek, barev a materiálů.
prádlo, sexy, modelka
Zdroj/foto: Depositphotos

A rada na závěr: pokud nakupujete v e-shopech, vynechte ty, kde nemají kompletní údaje v tabulkách velikostí – kolik částí těla daný svršek překrývá, tolik základních mír (obvody prsou, pasu a boků) by mělo být uvedeno. A osobně bychom vynechali i většinu asijských dodavatelů, kteří si velmi často s nějakou velikostí hlavu nelámou.

Zdroj: Svůdná Paříž, Kathryn Kemp-Griffinová, ISBN 978-80-204-4291-8,
ASTRATEX.cz
Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v módě

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v módě