Nostres.cz » Móda » Svatební výzdoba krok za krokem

Svatební výzdoba krok za krokem

svatba
Zdroj/foto:Pixabay
Svatba bývá přelomovým dnem v životě. A byť je jejich poslání v podstatě vždy stejné, jednotlivé svatby se od sebe vzájemně odlišují svým charakterem a stylem, termínem a místem, ale i počtem svatebních hostů a celkovou okázalostí.

Výzdoba místa svatebního obřadu

V případě církevního svatebního obřadu by neměla chybět výzdoba oltáře, před kterým si nevěsta s ženichem řeknou své ano.

Atmosféru dokáže podtrhnout květinová výzdoba. Jestliže jsou v prostorách lavice, zdobí jejich okraje směrem do uličky, nejčastěji se používají stužky, mašle, případně i menší vazby z živých nebo umělých květin.

svatba v kostele
Zdroj/foto: Pixabay

Obdobná výzdoba se dělá rovněž v případě civilního obřadu. Důležitým bodem svatebních obřadů pod širým nebem bývá svatební brána, kterým podle tradice nevěsta s ženichem symbolicky vstupují do nové etapy svého života.

brána
Zdroj/foto: Pixabay
svatba
Zdroj/foto: Pixabay

Výzdoba slavnostní tabule a sálu

Pro její výzdobu platí především jednoduché pravidlo říkající, že by měla stolování všech přítomných zpříjemnit, nikoliv znesnadnit a samozřejmě středobodem je stůl novomanželů

Výzdoba svatebních aut

Aby bylo na první pohled jasné, že se jedná o svatební kolonu svatebčanů, je zvykem nazdobit také svatební auta. Většinou se umísťují svatební dekorační prvky na kapotu, zpětná zrcátka a kliky od dveří. Dříve se jednalo zejména o mašle, květinové věnce a srdce.

svatba
Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Redakce NOSTRES

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v módě

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v módě