Nostres.cz » Móda » Jak zvládnout minimalistický šatník

Jak zvládnout minimalistický šatník

šatník obchod
Zdroj/foto:Pixabay
Minimalistický šatník je klíčem ke spokojenému a ekologickému životu, ale nemusí být jen o tom, že máte padesát kousků oblečení. Ty mohou posloužit jako dobrý základ. Pokud ale milujete trendy a zajímavé kousky, zkuste prostě jen jiný přístup. Máte-li ale zároveň potřebu mít spoustu věcí, máme několik tipů, jak si s tím poradit.

Jděte na to pomalu

Nejprve se podívejte do skříně a vyházejte všechno, co vás nebaví, nebo je vám to malé. Všechno zbylé oblečení si pověste ven na věšák. Po nějakém čase se do skříně vraťte a všechno, co jste neměla po tu dobu na sobě, dejte pryč. Proces opakujte několikrát během jednoho až dvou měsíců. Postupně vám tak ve skříni zbude jen to, bez čeho se neobejdete.

Mějte všechno na očích

To, co nosíte nejraději si pověste na dostupná a viditelná místa, protože pokud máte své oblečení stále na očích, budete mít v obchodech jednodušší práci s výběrem toho, co se hodí do vašeho šatníku. Postupně začněte investovat do toho, co nosíte nejčastěji. U základních kousků se podívejte po něčem skutečně kvalitním, taková investice se opravdu vyplatí.

žena a nákupy
Zdroj/foto: Pixabay

Second hand

Pokud potřebujete mít hodně oblečení a spoustu možností, zkuste sekáče! Najdete tam často trendy kousky, nebo si je můžete z oblečení z druhé ruky sami vyrobit. Všechno, co už nebudete chtít, pak do sekáče zase vrátíte. Pokud běžně na secondhandy moc nejste, pak zkuste aspoň některé výběrové, nabízejí skvělé kousky, ale vypadá to v nich jako v klasických obchodech. Ten pocit, když najdete dokonalý trendy outfit za pár korun, ale za trochu toho hledání stojí. Domluvte se také s kamarádkami a nebudete muset stále chodit do obchodů s rychlou módou – stačí uspořádat jednou měsíčně sešlost a vyměnit si mezi sebou některé kousky.

Autor: Redakce NOSTRES

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v módě

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v módě