Nostres.cz » Krása » Velikonoční ozdoby, pečení a tradice

Velikonoční ozdoby, pečení a tradice

Velikonoční ozdoby
Zdroj/foto:Pixabay
Co obnáší velikonoční ozdoby, pečení a tradice? Velikonoce jsou za dveřmi a mnoho z nás už připravuje tu nej výzdobu. pro někoho jsou tyto svátky synonymem jara a nového života, pro jiného se zase nesou v liturgickém duchu. V konečném důsledku jsou si ale velmi podobné - zosobňují zrození.

Ať už patříme do první nebo druhé skupiny, vždy se snažíme o co nejlepší výzdobu a symboliku. Ti šikovnější zvládnou i jednoduché kraslice, my ostatní se spokojíme s jednoduchým obarvením vajíček nebo použijeme polepy. Naaranžujeme kvetoucí větvičky, nezapomeneme na osení (pozor neuspěchat), upečeme beránka (samozřejmě z těsta). Zručnější upletou pomlázku, ostatním nezbyde než oběhnout obchody.

Velikonoční ozdoby
Zdroj/foto: Pixabay

Ovšem dodržují se i jiné zvyklosti. Zelený čtvrtek je čas na pečení velikonočních jidášů, na Bílou sobotu se peče mazanec, někde nesmí k obědu chybět upečená husa. Velikonoční šlehání, někde také šmigrust, je ale asi úplně nejznámějším symbolem Velikonoc. Má symbolizovat předání ohebnost, svěžesti a mládí zdravého proutku. Tak si to všichni užijme.

Velikonoční ozdoby
Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Alexandra Koval

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v kráse

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v kráse