Nostres.cz » Krása » Pivo do vlasů po každém mytí? Ano, získají živiny, objem i lesk

Pivo do vlasů po každém mytí? Ano, získají živiny, objem i lesk

vlasy, žena
Zdroj/foto: Pixabay
Existuje celá řada zábalů a masek na různé typy vlasů. Jenže ne vždy máme dostatek času. Vysvětlíme vám, jak jednoduše a krátce o vlasy pečovat po každém umytí - pivem.

Ahoj, jistě jste si dámy a pánové všimli, že jsme vám na našem webu v minulých měsících představovali různé druhy zábalů a masek podle typu vlasů. Samozřejmě v tom budeme pokračovat, ale dnes vám nabídneme trochu jinou možnost, jak o své vlasy průběžně pečovat po každém umytí. Není to nic náročného ani časově, ani finančně. Stačí mít doma trochu piva.

Umýt, lehce osušit a vetřít …

Můžeme vás ujistit, že tento způsob mám osobně dlouhá léta odzkoušený, funguje skvěle ale není všemocný. I já aplikuji zábaly, ale nemusím to dělat nijak často.
Postup je následující: do misky si nachystejte menší množství piva (i na husté vlasy bude stačit 1dcl), vlasy si umyjte šampónem, který vám vyhovuje a jste na něj zvyklí. Vlasy si lehce osušte (musí být vlhké, ne suché) a následně do nich pečlivě vtírejte prsty pivo od konečků ke kořínkům. Neoplachujte! Vyfoukejte fénem a upravte podle svého. Nemusíte se bát – vlasy skutečně nejsou pivem cítit, zato získají lesk, objem a dodáte jim celou řadu minerálů a vitamínů.

Neřekneme vám, jaká značka piva je nejvhodnější. Chce to odzkoušet (i já jsem hledala), obecně se dá říct, že stačí obyčejné světlé pivo. Pro pozdější masky nebo zábaly se často používají kvalitní (i černá) piva, ale v našem případě to nemusí být úplně vhodné – vlasy by mohly být příliš natužené. Pivo lze použít také při běžné každodenní úpravě – v tom případě lehce vetřeme pivo jen do konečků vlasů – budou se lépe tvarovat a zároveň konečky ošetříme.

Autor: Dalimila Nostresová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v kráse

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v kráse