Nostres.cz » Krása » MDŽ se blíží – pánové, víte kterou květinu ano a kterou ne?

MDŽ se blíží – pánové, víte kterou květinu ano a kterou ne?

kytice, blahopřání, dvojice
Zdroj/foto:Depositphotos
Ahoj všichni. Dnes tedy především všichni muži. Ženám se tímto omlouvám za diskriminaci, ale protože nám ve výsledku jde vlastně o jejich dobro, tak nám budiž odpuštěno. Nejde totiž o nic menšího, než o obdarování našich drahých a milých protějšků u příležitosti Mezinárodního dne žen.

A máme ho tu zase. Pro někoho výjimečný, pro někoho zprofanovaný a někomu naprosto lhostejný Mezinárodní den žen. Ať už tak nebo tak, ten svátek za to nemůže. Ale v každém případě je to příležitost, jak alespoň jednou za čas projevit ženám úctu a lásku. Přiznávám, že u mně je to trochu nošení dříví do lesa, protože já své Dalimile nosím květiny velmi často. Vlastně pokaždé, když ty předchozí uvadnou. V mém případě je v tom ale také trochu vypočítavosti – mám rád květiny v bytě.
Mohlo by se zdát, že teď už stačí jen navštívit nejbližší květinářství. Ale pozor. I květiny mají svou řeč, tak ať nešlápnete vyloženě vedle.

Řeč růží

květina, růže, dívka
Zdroj/foto:Depositphotos

Rudá růže znamená opravdovou, vášnivou lásku, růžová dokonalost a půvab, žlutou dáte najevo omluvu a zlomené srdce, bílá je znakem nevinnosti, věčné lásky a úcty a kombinací žluté a červené je přátelství. Pokud si nejste jistí, pak se stačí poohlédnout po růžích, jejichž květy jsou kombinací několika barev. Není to originální, ale je to jistota.
Ale pozor – vyhněte se čajové růži, ta značí už jen vzpomínky!

Řeč karafiátů

kytice, karafiáty, dívka
Zdroj/foto:Depositphotos

Červený karafiát znamená váš obdiv, bílým dáte najevo jak je váš protějšek nádherný a líbezný. Karafiát růžové barvy bych možná zvolil spíš v široké rodině (pro Den matek je například naprosto jedinečný), protože je oslavou spíš mateřské lásky – nikdy nezapomenu.
A zase tu máme jeden ne úplně vhodný – žlutý. Ten totiž říká cosi o zklamání, odmítnutí až pohrdání.

Řeč tulipánů

květiny, tulipány, dívka s květinou
Zdroj/foto:Depositphotos

U červených tulipánů prostě nemůžeme udělat chybu. Znamenají pravou lásku. Ani žluté nejsou k zahození, těmi řekneme, že ona je pro vás vším. S tulipány vlastně nikdy nešlápneme vedle – obecně říkají: „Bez tebe se cítím osaměle. S tebou je mi lépe.“

A namátkou ještě vybíráme …

květiny umění, dívka s květinami
Zdroj/foto:Depositphotos

Svoji náklonnost vyjádříte také červenou chryzantémou, ale u žlutého odstínu bych byl opatrný – znamená sice lásku, ale zase ne moc velkou. Určitě zabodujete s hyacintem, který jednoznačně říká – miluji tě. V případě lilie ujistíte o své důvěře v její nevinnost.

A teď ty přešlapy …

Pokud chcete někomu říct, že jste nejraději o samotě, pak mu věnujte iris. Pomněnka znamená, že už nezbývá než vzpomínat a heřmánkem to úplně zabijete – již nikdy se neuvidíme. A pak je tu speciální květina, kterou je třeba hodně zvážit. Je to jetel a nastolíte jednoduchou otázku – chceš se vdávat?

Ať tak, či tak, přeji vám hodně štěstí a prožití hezkého dne. Hlavně nedopadněte jako chlapec na fotografii níže.

Kytice, zklamání
Zdroj/foto:Depositphotos

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v kráse

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v kráse