Nostres.cz » Krása » Krásná a zdravá prsa, to je to, oč tu běží

Krásná a zdravá prsa, to je to, oč tu běží

Zdravá prsa
Zdroj/foto:depositphotos
Prsa jsou často hlavním viditelným symbolem ženství, proto jsou tak často ženy frustrovány pocitem (a často je to skutečně jen pocit) jejich nedokonalosti. Příliš malá, příliš velká, pokleslá ...... Poradíme s péčí, cviky, triky.

Nejprve je nutné si uvědomit, že velikost a tvar poprsí z velké části ovlivňuje genetika a tu (zatím) neovlivníme. Přesto můžeme pro své poprsí a také své sebevědomí, udělat mnohé. Zkusíme cvičení, zkusíme masáže, nezapomeneme na stravu ani správnou velikost a typ podprsenky. Jdeme na to:

Masáže

Potřebujeme podpořit proudění lymfy, prsa prokrvit a povzbudit kolagen. Je to vlastně i zpevnění kůže a domácí otužování -budeme pravidelně střídat teplou a chladnější sprchu. Začněte vlažnou vodou a pomalými krouživými pohyby masírujte prsa po celé ploše. Začněte střídat teplotu vody (ale nikdy horkou), intervaly prodlužujte a vynechte přitom bradavky – jsou příliš citlivé.
Pro masáž použijeme také speciální přípravky určené na strie nebo zpevnění jemné prsní kůže. Opět je vmasírujeme krouživými pohyby po celé ploše prsou a vynecháme bradavky.

Zdravá prsa
Zdroj/foto: depositphotos

Cvičení

Popíšeme si dva základní typy cvičení pro zpevnění prsou. Prvním jsou klasické kliky. Můžete provádět klasické mužské kliky nebo tzv. ženské – opíráte se o pokrčená kolena. Bylo by ale dobré se postupně propracovat k mužské variantě. Druhým cvikem je cvičení s činkami. Váhu činek volte podle svých možností (nejde nám o bicepsy ani o namožená ramena) – doporučuje se 0,5 – 2kg. Lehneme si na záda, rozpažíme, uchopíme činky a v natažené ruce zvedáme kolmo k tělu a zpět. Ruce jednak střídáme, jednak zvedáme najednou.

Strava

Spousta druhů semínek obsahuje lignan. Jedná se o druh fytoestrogenu, který se v lidském těle chová podobně jako estrogen. Nejvíce lignanu obsahují například lněné semínko, semena fenyklu, sezamu anebo slunečnice. Lignan také příznivě snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. Vhodné jsou také mononenasycené tuky – konzumujte olivový a kokosový olej, avokádo, vejce či mořské ryby. Také oříšky obsahují spoustu dobrých tuků, proteinů a izoflavonů. Mezi druhy nejvíce bohaté na estrogen patří mandle, lískové ořechy, arašídy a pistácie. Vhodné jsou i ořechy vlašské. I některé druhy zeleniny mohou napomoci k velkým prsům, a to opět díky lignanům. Jsou to kapusta, brokolice, růžičková kapusta, zelí či květák. Obdobně funguje i ovoce – nejvíce lignanu najdeme v jablkách, jahodách, malinách, třešních, broskvích, pomerančích, švestkách a melounech.

Zdravá prsa
Zdroj/foto: depositphotos

Správná podpora

Volba správné podprsenky je velmi důležitá. Podle průzkumů existuje stále nemalé procento žen, které nezná svou správnou velikost podprsenky. Poraďte se s odborníky nebo zkuste internetové poradny, které vám anonymně poradí na základě vašich měr, tvaru a podobně. Raději těchto internetových rádců vyzkoušejte víc a řiďte se nejčastější shodou. Vybírejte jen kvalitní podprsenky, určitě se to vyplatí. Pro své sebevědomí se zaměřte také na typ podprsenky. Postavte se před zrcadlo a zkoušejte balkonetky, vyztužené, T-střih atd. a nezapomeňte, že je do většího výstřihu vhodná jiná podprsenka než do upnutého roláku.

Rada na závěr : rady typu – pij pivo, porostou ti zdravá prsa – raději neposlouchejte, kromě prsou vám mohou růst i jiné části těla.

Prohlédněte si naši galerii:

Autor: Alexandra Koval

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v kráse

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v kráse