Nostres.cz » Krása » Domácí kosmetický salón = dobrá volba

Domácí kosmetický salón = dobrá volba

kosmetika maska
Zdroj/foto:Pixabay
Abychom byly krásné absolvujeme zpravidla celou řadu procedur - manikúra, pedikúra, masky, masáže, chloupky, pleť, obočí .... a ať už to dopadne jakkoliv, jedná věc je jistá - pořádně nám to provětrá peněženku. Ale můžeme na to jít jinak. A není to těžké. Zkrátka si uděláme salón doma.

Základem je odlíčení

Nejdříve ze všeho se zbavíme nečistot. Potřebujeme kvalitní pleťové mléko. Odličovací vlhčené ubrousky jsou dobré na cesty, ale ne na každodenní péči. Následně si dopřejeme horkou vanu, která roztáhne póry.

odlíčení
Zdroj/foto: Pixabay

Černé tečky ven

Černé tečky na nose teď snadno odstraníme speciálními proužky, které po patnácti minutách odlepíme (pokud je neznáme, zapátráme v drogerii). Speciálními proužky s voskem půjdou nyní po koupeli lépe vytáhnout i chloupky nad rty.

Bez masky to nejde

Masky na obličej, tělové zábaly nebo vlasové masky si můžete vyrobit doma. Na mastné vlasy se hodí maska z bílku a citronu, suché vlasy se rozzáří po tvarohu s mandlovým olejem a pro větší lesk smíchejte rozmarýnový a levandulový olej. Suchá pleť potřebuje hydratovat, smícháme půl banánu se lžičkou bílého jogurtu a jednou lžičkou mletých ovesných vloček. Na mastnou pleť použijeme bramborovou nebo jahodovou masku.

Svěží a krásné nohy

Krásně se uvelebte do křesla (s maskou na obličeji i vlasech) a namočte si nohy do teplé vody. Ztvrdlá kůžička na patách půjde pak lehce odstranit a navíc můžeme do vody přidat něco relaxačního na uvolnění bolavých chodidel. Máte teď dost času na manikúru a následně i na pořádné namazání rukou krémem.

pedikůra
Zdroj/foto: Pixabay

Automasáž

Ztuhlou šíji si můžete namasírovat sama, začněte si směrem od páteře protilehlou rukou masírovat zatuhlé svalstvo. Při bolesti hlavy lehce masírujte pomalými krouživými pohyby horní část hlavy a postupujte ze středu ven. Nezapomeňte pořádně protáhnout zápěstí, předejdete tím syndromu karpálního tunelu. Natáhněte jednu ruku, dlaň otočte směrem od sebe a druhou rukou zatlačte na prsty. Pokud pracujete často na počítači, pak tento cvik dělejte několikrát denně.

Autor: Redakce NOSTRES

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v kráse

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v kráse