Nostres.cz » Domov a cesty » Vliv cyklistiky na intimní život žen a dvě skvělé cyklotrasy k tomu

Vliv cyklistiky na intimní život žen a dvě skvělé cyklotrasy k tomu

sport, žena, cyklistika
Zdroj/foto: Pixabay
Téma cyklistiky a intimního života žen není, na rozdíl od mužů, příliš časté. Přitom právě ženám hrozí dva zásadní problémy. Poradíme a přidáme jako vždy také několik tipů na zajímavé cyklotrasy.

Jak jsme napsali v úvodu – studie zaměřené na ženu a cyklistiku jsou méně časté než ty, které v této oblasti souvisí s muži. A jak už to bývá, je i to málo docela protichůdné. Podle jedné velké studie na univerzitě v San Francisku nemá jízda na kole u žen žádný negativní dopad na intimní život. Podle jiné studie Yaleovy univerzity (časopise The Journal of Sexual Medicine) může kolo způsobit problémy v ložnici. Rozhodli jsme se nezabývat odbornými statěmi – jednak přesně nevíme co, ani kdo za nimi stojí, jednak jsme přesvědčeni, že selský rozum je v tomto případě lepší. A podle našeho selského rozumu mají ženy cyklistky dva problémy.

Problém č.1 – otlačeniny, odřeniny a opruzeniny

  • Špatně vybrané sedlo – výrobci u dámských sedel zpravidla kladou důraz na kratší délku a širší zadní část. Je vhodné anatomické sedlo nebo takové, které má střední část vyměkčenou gelem. Nenechte se zlákat příliš měkkým sedlem do kterých se „krásně“ zaboříte – při delší jízdě může nastat nedokrvení pánevní oblasti.
  • Špatné postavení řídítek – jde vlastně o špatný posed obecně. Je nutné mít správnou velikost kola ke své výšce, správný průměr kol (např. kola o průměru 29″ by neměli mít lidé s výškou pod 165cm) a správný typ kola, podle toho, jak ho budeme využívat. U žen vzniká zpravidla největší problém u přílišného předklonu při jízdě – velká část váhy se přenáší do přední části pánevní oblasti.
  • Špatné kalhoty – pokud nebudete mít vhodné kalhoty, tak vás nejspíš čeká krutý večer a noc. Proto neuvažujte, jak bude vypadat vaše pozadí, ale myslete na to, že cyklistická vložka vaše intimní partie dokonale ochrání. A v dobrém obchodě si nechte dobře poradit. Nezapomeňte, že s cyklovložkou se nenosí kalhotky – minimálně se vyhnete riziku opruzení.

TAKTO URČITĚ NE !

cyklistika, žena, sexy
Zdroj/foto: Pixabay

Problém č.2 – vznik infekce nebo zánětu

  • Na každou jízdu používejte vždy čisté cyklistické kalhoty, lze také použít antibakteriální krém pro cyklisty
  • Po každé jízdě věnujte choulostivým místům patřičnou pozornost – používejte mycí gely se sníženým PH, které nedráždí sliznici a samozřejmě nosit prodyšné, absorpční spodní prádlo

A naše odpověď na otázku z úvodu článku? Pokud dodržíme pravidla, pak má cyklistika žen jednoznačně kladný vliv na intimní život – jste zdravější a v kondici, nehledě na to, že vám sport uvolňuje do těla ty správné hormony.

Ještě to není všechno – máme pro vás naše další dvě cyklotrasy

cyklistika, sport
Zdroj/foto: Depositphotos

K rybníkům v okolí Jindřichova Hradce

Dnes vám představíme okruh vhodný jak pro děti, tak i cyklovozíky. Vyjíždíme z Jindřichova Hradce po cyklostezce z pohádkovým názvem „Přes památky do pohádky“. Cesta vede nádhernou přírodou kolem rybníků Velký Hroch, Fejrar a Hons (menší vodní plochy nepočítáme). V Okrouhlé Radouni odbočíme vpravo podél památníku obětem 1. světové války a vydáme se po neznačené cestě na Novou Včelnici (cca 3km). Před obcí odbočíme opět vpravo a jsme na cyklostezce „Kolmo kolem lokálky“. Míjíme další rybníky a samozřejmě i úzkorozchodnou výletní železniční trať. Cesta nás zavede zpět do Jindřichova Hradce, krásného historického města.

Jindřichův Hradec, historie, město
Zdroj/foto: Depositphotos – Jindřichův Hradec

K rybníkům v okolí Jindřichova Hradce – délka 26km, převýšení +217m/-211m

Na hrad Bouzov z Olomouce

Jedná se o středně náročnou cyklotrasu – pokud pojedete z většími dětmi je lepší se vyhnout provozu ve městě a vyjet například OC Olomouc City. Vydáte se po 6025A přes Těšetice do Náměšti na Hané s klasicistním zámkem. Pokračujeme po 6025 do Javoříčka se známým komplexem jeskyní a po chvíli už v dálce uvidíme ikonickou siluetu hradu Bouzova, známého z mnoha pohádek. Děti jistě ocení prohlídku s kostýmovaným průvodcem formou hry.

bouzov, hrad
Zdroj/foto: Depositphotos – hrad Bouzov

Na hrad Bouzov z Olomouce – délka 39km, převýšení +1440m/-275m

Doufáme, že se vám výlety budou líbit a šetřete se – další chystáme.

Zdroj: www.kolopro.cz/blog/pohled-fyzioterapeuta-jaky-vliv-ma-cyklistika-na-nase-telo
www.cykloturistika.net, www.mapy.cz, www. kudyznudy.cz

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v domově a cestách

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v domově a cestách