Nostres.cz » Domov a cesty » Vezměte rodinu na amatérské cyklo – koloběžkové závody nebo si to rozdejte s nejprudším stoupáním v ČR

Vezměte rodinu na amatérské cyklo – koloběžkové závody nebo si to rozdejte s nejprudším stoupáním v ČR

cyklista, závody
Zdroj/foto: Depositphotos - ilustrační foto
"Chci jezdit na svém kole, chci jet tam, kde to mám rád"- zpíval Fredie Mercury v písničce "Bicycle Race". Je fakt, že o Fredieho cyklistických vlohách moc nevíme, ale že je cyklistika láska na celý život ví mnoho z nás naprosto přesně. Dnes vám poradíme, kde se na kole poprat s nejprudším stoupáním nebo si zúčastnit amatérských cyklo - koloběžkových závodů pro rodiny i jednotlivce.

Máme tady další povídání o cyklistice. V úvodu jsme se zmínili o Fredie Mercurym, ale „vyštrachali“ jsme ještě jednoho velikána historie, který v jednom ze svých mouder také zmínil jízdní kolo – Alberta Einsteina: „Život je jako jízda na kole. Musíš se hýbat vpřed, abys neztratil rovnováhu.“ A na co zaměříme dnes? Na amatérské závody na kole i koloběžce v Plzni, na ty největší „stoupáky“ u nás a přidáme i nějakou tu klidnější trasu.

Fanatik 2022 – amatérské cyklo-koloběžkové závody

„Ne všechny akce musí být pouze závodní, jen poměřování sil a opěvování nejlepších, nejrychlejších. Každý výkon si přece zaslouží uznání.“ Tak to je moto akce pro širokou veřejnost, která se koná v druhé polovině června v Plzni. Pokud počítáme správně, tak by se mělo jednat o šestý ročník amatérských závodů nejen na kolech, ale i na koloběžkách. Organizátoři připravili několik typů tratí, takže si vybere opravdu každý, vítáni jsou jak majitelé klasických kol, elektrokol, koloběžek, mladší i starší cyklisté, „bušiči“ i „kochálisté“, jednotlivci i rodiny. S přihláškou musíte ovšem chvátat, uzávěrka se blíží. Informace najdete na www. fanatik-plzen.cz

Největší „cyklo-stoupáky

kolo, dvojkolo, sport
Zdroj/foto: Depositphotos – ilustrační foto

Pokud nejste příznivci jízdy kolem Baťova kanálu, po signálce na Pálavě a podobných rovinatých tras, ale naopak potřebujete dávku adrenalinu, pak zkuste ty největší stoupání u nás.

  • Nejprudší sklon najdete ve stoupání na Lysou horu v Beskydech. Bude vás čekat opravdu tvrdých 8,5 kilometrů stoupání a znalci tvrdí, že dobrý čas je pod jednu hodinu.
  • Na Zlaté návrší v Krkonoších zase budete stoupat po nejdelší trase – plných 22 kilometrů
  • A pokud by vás zajímala největší námořní výška, kde se lze běžně s kolem dostat, tak se musíte vydat do Jeseníků na Praděd – budete 1491 metrů nad mořem

A ještě tu jednu slíbenou cyklotrasu

z Prostějova do nejdelší moravské jeskyně

Dnes na cestě narazíme na zámek, rozhlednu i jeskyni. Ale popořádku. Vyjíždíme od místního nádraží v Prostějově po NS Hloučela (5.EV9. GW Krakov – Morava – Vídeň) k Plumlovské přehradě, kde se můžeme poprvé občerstvit. Stejná cyklotrasa vás dovede k Plumlovskému zámku a Vojenský újezdem Březina kolem zříceniny Ježova hradu až k rozhledně Kopaninka. Projedete obcí Niva a okolo Helišovy skály dojedete až do cíle – Sloupsko – šošůvských jeskyní. Pokud budete chtít projít delší z dvou prohlídkových tras, připravte se na cca dvě hodiny pod zemí.

zámek Plumlov
Zdroj/foto: Depositphotos – zámek Plumlov

Z Prostějova do nejdelší moravské jeskyně – délka 40km, převýšení +548m/-296m

A na kole zase brzy na shledanou.

Zdroj: www.fanatik-plzen.cz, www.cykloturistika.net, www.mapy.cz

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v domově a cestách

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v domově a cestách