Nostres.cz » Domov a cesty » Sezóna začíná! Máme ideální cyklotrasy pro rodiny i sportovce

Sezóna začíná! Máme ideální cyklotrasy pro rodiny i sportovce

rodina, cyklistika
Zdroj/foto: Depositphotos
Přinášíme několik typů na cyklovýlety a trasy od východu na západ republiky. A na dalších už pracujeme - můžete se těšit.

Radegastův okruh číslo 5.

socha, radegast
Zdroj/foto: Pixabay – Radhošť, socha Radegast

Vybrali jsme jeden ze sedmi Radegastových beskydských okruhů. Trasa začíná v Trojanovicích na záchytném parkovišti. Zdatné cyklisty čeká stoupání na Pustevny (převýšení 440m), ale pokud se tomu chcete vyhnout, můžete bez problému využít lanovku. S turisticky velmi oblíbených Pusteven s ikonickými stavbami – Maměnkou a po požáru obnoveném Libušíně, pokračujete zvlněným lesním terénem na naučnou stezku Čertův mlýn. Na jednotlivých zastaveních se dozvíte přírodní i historické zajímavosti. Odpočinete si při klesání do horní části Čeladné a po úbočí Velké Stolové se dostanete zpět do Trojanovic. Krásný výlet nádhernou přírodou.

Délka 46km, převýšení +802m /-802m (s lanovkou +360m/-802m)

Podél toku dvou Bečev

přehrada, bystřička
Zdroj/foto: Depositphotos – přehrada Bystřička

Můžete si vybrat ze dvou tras. První, podél Rožnovské Bečvy, vede z obce Horní Bečva, kde najdete malou přehradu v lůně přírody s pláží, workoutovým hřištěm, lavičkami, molem a lze si zde i dobít elektrokola nebo mobily. Trasa pokračuje velmi mírným klesáním podél řeky do Rožnova pod Radhoštěm (můžete navštívit historickou Jurkovičovu rozhlednu) a končí ve Valašském Meziříčí. Trasa je ideální pro děti.
Druhá trasa vede podél Vsetínské Bečvy se startem ve Velkých Karlovicích, typické valašské obci. Možná vám budou některá místa známá, natáčel se zde seriál Doktor Martin. Na trase najdete jak památkově chráněné lokality, tak i spoustu míst s občerstvením a přehradu Bystřičku. Trasa končí opět ve Valašském meziříčí.

Podél Rožnovské Bečvy – délka 33km, převýšení +25m/-288m
Podél Vsetínské Bečvy – délka 51km, převýšení +18m/-223m

Srdcem Českého Švýcarska

pravčická brána
Zdroj/foto: Pixabay – Pravčická brána

Cyklovýlet začneme u vlakového nádraží v České Kamenici. Vydáme se přes Mezní louky k rozcestníku Tři prameny a jsme kousek od Pravčické brány. Pokračujeme do Hřenska a Děčína – můžeme navštívit Zoo, zámek nebo vyhlídku Pastýřská stěna. A ještě jedno lákadlo – dopřejte si romantickou projížďku na pramici v Edmundově nebo Divoké soutěsce.

Srdcem Českého Švýcarska – délka 42km, převýšení +426m/-605m

S dětmi podél Baťova kanálu

řeka, baťův kanál, loď
Zdroj/foto: Depositphotos – Baťův kanál

Jedna ze známých, ikonických cyklostezek. Vhodná pro děti i seniory v takřka absolutní rovině. Základní trasa začíná v Otrokovicích a pokračuje podél řeky Moravy do Napajedel. Pojedete půvabnou slováckou krajinou do Uherského Hradiště – můžete odbočit na zámek Buchlovice nebo hrad Buchlov. Cesta pokračuje přes Ostrožskou Novou Ves do Strážnice, města folklóru a vína. A pokud se nezdržíte jen jeden den, pak můžete využít navazující „vinařské“ cyklostezky.

S dětmi podél Baťova kanálu – délka 44km, převýšení +41m/-55m

Podél Ohře, kolem Lokte, do Sokolova

hrad, loket
Zdroj/foto: Pixabay – hrad Loket

Trasa vede převážně po cyklostezce Ohře. Vyrazíme od Chebského mostu nedaleko obou karlovarských nádraží. Pokračujeme do Tašovic (nedaleko se nachází muzeum Vánoc v zámečku Doubí), následně mineme Svatošské skály a dojedeme do královského města Lokte s dominantou gotického hradu. Projedeme Královským Poříčím a výlet ukončíme v Sokolovu – můžeme navštívit zámek nebo vodní areál Michal. Nejedná se o nijak náročnou trasu, je vhodná i pro děti.

Podél Ohře, kolem Lokte, do Sokolova – délka 27km, převýšení +155m/-129m

Doufáme, že vás naše ochutnávka navnadila, protože pro vás chystáme další várku typů pro výlety na kole. Tak šlápněte do pedálu.

Zdroj: www.mapy.cz, www. kudyznudy.cz

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v domově a cestách

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v domově a cestách