Nostres.cz » Domov a cesty » Jak může tajemná síla drahých kamenů ovlivnit váš život a domov

Jak může tajemná síla drahých kamenů ovlivnit váš život a domov

kameny, řetízek, drahokam
Zdroj/foto: Pixabay
Navodit stav uvolnění, získat fyzickou i duševní rovnováhu, překonat únavu, deprese i strach a přinést štěstí, k tomu vám i vašemu domovu pomohou vlastnosti drahých kamenů.

Říká se, že jednou je líp a jednou je hůř. Vypadá to, že nyní platí asi to druhé. Lidé v těžkých dobách od nepaměti využívali léčivou moc minerálů, polodrahokamů a drahých kamenů k očistě těla i duše. Zkuste to také.

Akvamarín

akvamarín, šperk, kámen, drahokam
Zdroj/foto: Pixabay – Akvamarín

Je kamenem klidu, radosti a štěstí především ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování, zbystřuje intelekt a vnímavost, čistí zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Skvělý kámen pro meditaci.
Léčebné využití: zajišťuje dobré zdraví, mírní bolesti zubů, léčí oči, žaludek, jícen, čelisti, bolesti v krku, sennou rýmu.
Znamení: Blíženci, Ryby, Váhy, Vodnář
Místnost uložení: obývací pokoj, zimní zahrada

Chalcedon

chalcedon, drahokam, náramek, kámen
Zdroj/foto: Pixabay – chalcedon

Je kamenem, jenž vyhání strach, deprese, hysterii a smutek. Rozhání iluze, podporuje pokojné pocity, dodává sílu mezilidským vztahům. Uvádí tělo, mysl a ducha do vzájemné harmonie, zahání noční můry a strach ze tmy.
Léčebné využití: má očistný účinek, působí na oběhový systém, žlučník, slezinu, kosti a oči, snižuje příznaky senility.
Znamení: Rak, Střelec, Blíženci
Místnost uložení: ložnice

Olivín

olivín, drahokam, kámen
Zdroj/foto: Depositphotos – olivín

Je kamenem, který přitahuje peníze, lásku a štěstí. Používá se také jako ochranný amulet. Tiší vztek a nervozitu. Podporuje klidný spánek. Potlačuje žárlivost a lítost. Pomáhá přijmout odpovědnost za vlastní život. Léčí problematické vztahy. Čistí srdeční čakru a čakru solar plexu.
Léčebné užití: Léčí brzlík, plíce, srdce, močový měchýř, slezinu, zrak, trávicí ústrojí a vředy. Celkově uklidňuje a má regenerační účinek. Příznivě působí na kůži a kožní problémy. Posiluje metabolizmus.
Znamení: Váhy, Panna, Kozoroh
Místnost uložení: Obývací pokoj, ložnice

Jantar

jantar, šperk, srdce, drahokam
Zdroj/foto: Pixabay – jantar

Je velmi silný uzdravující a ochranný kámen. Pohlcuje negativitu a nastoluje rovnováhu. V dřívějších dobách se často užíval k různým rituálům. Pomáhá s trpělivostí a rozhodováním. Zvyšuje důvěru. Osamělým lidem přitahuje přátele a partnera. Zvyšuje přirozenou krásu nositele. Chrání děti. Uzemňuje, čistí čakry. Pomáhá při naplňování našich tužeb. Podporuje klid. Stimuluje paměť.
Léčebné užití: preventivně je velmi účinným ochráncem zdraví na všech úrovních. Ulevuje při bolestech hlavy, uší a zubů, křečích, revmatismu. Pomáhá při impotenci a frigiditě. Posiluje oči. Držen v ruce snižuje horečku.
Znamení: Blíženci, Lev, Panna
Místnost uložení: pracovna, kuchyň

Malachit

malachit, drahokam, kámen
Zdroj/foto: Depositphotos – malachit

Je silný ochranný kámen, zejména u dětí slouží jako ochrana proti pádům. Ochraňuje na cestách, pohlcuje negativní energie a odebírá z těla znečišťující látky. Malachit uklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Při obchodních jednáních pomáhá uzavírat dobré obchody. Čistí čakry, otevírá srdce nepodmíněné lásce.
Léčebné užití: léčí pohlavní nerovnováhu, zejména u žen. Pomáhá na astma, zlomeniny, závratě, slinivku, slezinu, epilepsii, artritidu, otoky kloubů. Posiluje imunitní systém a podporuje detoxikaci jater.
Znamení: Býk, Štír, Střelec, Kozoroh
Místnost uložení: dětský pokoj, dopravní prostředky, pracovna

Onyx

onyx, náramek, jing jang
Zdroj/foto: Pixabay – onyx náramek Jing Jang

Je to ochranný kámen v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, spojuje s jednotou vesmíru, zaměřuje naši energii jedním směrem, přináší ráznost a vytrvalost, snižuje strach a obavy. Udržuje v těle rovnováhu energií.
Léčebné využití: redukuje nekontrolovatelné sexuální tužby, působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy a problémy nohou.
Znamení: Lev, Panna, Kozoroh
Místnost uložení: všechny místnosti

Zdroj: https://www.celostnimedicina-jadrna.cz/inpage/lecive-kameny/
https://www.kouzelnekameny.cz/kameny-podle-znameni-c367/

Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v domově a cestách

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v domově a cestách