Žádné výrazné barvy
Máte-li jasno v konceptu a stylu, přichází na řadu barvy. Pro malý byt platí – žádné syté a divoké odstíny. Také tmavý nábytek je nevhodný. Je lepší pracovat s tlumenými a světlými tóny. Prostor opticky zvětšíte a můžete častěji kombinovat nápadnější doplňky.
Odlehčený nábytek
Masív je krásný a má osobitou atmosféru, ale ne v malém bytě. Zde jsou vhodné otevřené police a nábytek z odlehčených konstrukcí. Nejlépe nižší nábytek na nožičkách (opět opticky zvětší prostor). Otevřené nižší policové systémy lze navíc vyplnit barevnými krabicemi, košíky nebo podobnými úložnými doplňky
Světelná kouzla
Využijte světlo v maximální míře. Žádné těžké závěsy na okna a pokud záclony, tak lehké, pavučinové. Pomohou i zrcadla – zase zvětší opticky prostor.
Od podlahy po strop
Máme vzdušně zařízený obývací pokoj, ale chybí nám úložné prostory. Využijte tedy ložnici a předsíň k instalaci buď nábytku na míru a využít přitom i místo pod stropem. Taktéž postel s úložným prostorem není k zahození.
Vychytávky designérů
Stává se, že pro samotný vzhled zapomínáme na praktickou stránku. Zkuste to sladit – u malého bytu je to nutnost. Kuchyňskou linku vyberte nejlépe jen v nejnutnější velikosti a zvažte zda například nepotřebujete jen dvouplotýnkovou varnou desku. Sklopný jídelní stůl vám taktéž může pomoci, stejně jako multifunkční vybavení – raději jednoho pořádného kuchyňského robota, než deset malých strojků. Výbornou vychytávkou jsou posuvné dveře, ušetří obrovský kus místa a neuvěřitelně zlepší manévrovací prostor.
Autor: Redakce NOSTRES