Nostres.cz » Bydlení » Nevíte zda do bytu kočku či psa? Zkuste „kočkopsa“ – jmenuje se Ragdoll

Nevíte zda do bytu kočku či psa? Zkuste „kočkopsa“ – jmenuje se Ragdoll

kočka, ragdoll
Zdroj/foto: Depositphotos
Uvažujete-li o domácím mazlíčku, pak je toto kočičí plemeno pro vás možná to pravé. Ragdollové jsou proslulí svou mírnou povahou, hodí se dokonce i do velmi malých bytů. Nevyžadují mnoho pohybu a nejeví ani zájem o lov. Milují rodinný život a výborně vycházejí s dětmi. Jsou jako velcí plyšoví medvědi a přesně tak se i chovají – vlídně, dobrácky a mile.

Ragdoll je křížencem perské kočky a birmy posvátné. Okamžitě vás zaujme svými velkými blankytně modrými kukadly a hedvábným kožíškem. Ragdollové jsou neuvěřitelně oddaní svým majitelům a přizpůsobují se jejich životnímu stylu. Jsou známí pro téměř psí charakter. Jejich inteligence, ale také jejich zvídavost a zájem o všechno jim umožňuje naučit se mnoho triků a hraní s nimi je standardní. Tato elegantní zvířata jsou ideálními kandidáty domácích miláčků pro rodiny s dětmi a pro felinoterapii. A to kvůli jeho pokoře, společenstvu a duševní odolnosti. Je velmi obtížné je rozrušit, v nervově vypjatých situacích reagují útěkem, ne agresivně. Milují děti, jiné kočky a dokonce i jiné druhy zvířat.

kočka, ragdoll
Zdroj/foto: Depositphotos

Ragdollové jsou velké a svalnaté domácí kočky. Tělesná hmotnost dospělých může u samců dosáhnout 10 kg (obvykle asi 8 kg) a u samiček od 4 do 6 kg. Toto plemeno však roste pomalu a dosahuje plné fyzické zralosti až ve věku 3 – 4 let. Jako každá kočka by ragdoll měl jíst vyvážená, masitá a vlhká jídla . To zajistí lesklou srst, zdravou pokožku a dobrou kondici. V pozdějším věku mohou mít sklon k přibírání na váze, proto stojí za to kontrolovat tělesnou hmotnost zvířete a zvolit správný typ výživy.

A jedna malá, ale důležitá rada na závěr: Česká republika se bohužel řadí mezi největší množitele na světě, proto si kočku pořizujte vždy z prověřené chovatelské stanice a nikdy nekupujte zvíře bez průkazu původu.

Zdroj: Kočka, Brigitte Eilert-Overbeck, ISBN: 978-80-7236-647-7
Chov koček, Marie Říhová, ISBN: 978-80-247-1804-0
Autor: Albín a Dalimila Nostresovi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v bydlení

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v bydlení