Nostres.cz » Bydlení » Na materiálu záleží! Podle čeho vybrat pohovku?

Na materiálu záleží! Podle čeho vybrat pohovku?

akt na pohovce
Zdroj/foto:Pixabay

Výběr sedačky není zrovna jednoduchý úkol. Abyste s pohovkou byli dlouhodobě spokojení z hlediska funkčnosti, estetiky, praktičnosti a kvality, je třeba zvážit hned několik faktorů. A jeden z nejdůležitějších je potahový materiál.

Otázky, kupujete-li sedačku

Jak často budete pohovku používat? Bude sloužit jen na denní použití, nebo na ní budete i pravidelně nebo alespoň občas spát? Kolik jste ochotni za ni utratit? Máte malé děti, případně domácí mazlíčky? Bude na ni často svítit slunce? Jak dlouhou životnost vyžadujete? Trpí někdo z vaší rodiny alergií?

Odolnost proti oděru a barevná stálost

Sledujte údaje výrobce a zaměřte se například na odolnost vůči oděru. Ta určuje, jak snadno se povrch pohovky ošoupe. Zjišťuje se pomocí mezinárodně uznávaného testu Martindale a jako výsledná hodnota se tu udávají tzv. cykly. Pro každodenní běžný provoz hledejte pohovky s hodnotou alespoň 20 000 až 30 000 cyklů, pro občasné použití si vystačíte s hodnotou mezi 10 000 a 15 000. Samozřejmě platí, že čím vyšší číslo, tím déle látka vydrží.

Neméně důležitá je i barevná stálost na světle, hlavně pokud pohovku plánujete umístit poblíž oken, odkud na ni bude celý den svítit sluníčko. Udává se na škále od 1 do 8, kde nejvyšší číslo označuje vynikající stálost. Stačit by vám měly středové hodnoty, u oken směrovaných na jih či západ zvažte o něco vyšší.

Autor: Redakce NOSTRES

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v bydlení

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Popular posts:
Popular posts: