Nostres.cz » Bydlení » 3 rady, jak správně vymalovat

3 rady, jak správně vymalovat

malování
Zdroj/foto:Pixabay
Pokud máte přípravu podkladu hotovou a stěny jsou seškrabané a penetrované, barvy a malířské potřeby nakoupené můžete začít. Jaký by tedy měl být správný postup.

Malířské náčiní

Jaký volit nástroj? S válečkem je práce snazší a, malířská štětka se hodí pro první nátěr, protože ho lépe zapracuje do omítky. Vhodné je mít proto obojí.
Po namočení odstraníte přebytečnou barvu přejížděním přes odkapovou mřížku, postavenou zpravidla v kbelíku. Štětku stačí namočit do barvy pouze z poloviny a otřít o okraj kbelíku, aby přebytečná barva stekla do nádoby.

malířské potřeby
Zdroj/foto: Pixabay

Pokud chcete docílit hladkého povrchu, použijte jemný váleček s krátkými vlákny, výraznější strukturu vytvoří hrubší váleček s delšími vlákny.
Můžete použít také metodu stříkání a využít kompresor nebo stříkací pistoli (ne všechny jsou vhodné), ale je to vhodné spíš pro větší prostory.

Vzhůru do boje …. tedy do malování

Pokud volíte bílý strop a barevné stěny, s pomocí papírové pásky můžete vytvořit pod stropem bílou linii – přesah, který strop a stěnu vizuálně přesně oddělí. Stačí bílý nátěr štětcem přetáhnout pod hranu stropu a po zaschnutí na zeď nalepit malířskou pásku, díky které udržíte při následném natírání stěny čistou linku. Pásku pak jednoduše strhnete, aniž by zanechala na zdi jakékoli stopy.
Jakmile máte vytvořenou linku a nalepenou pásku, malým štětcem pod ni naneste pruh zvolené barvy. Pak pokračujte detaily jako rámy oken, zásuvky, vypínače apod.

malování
Zdroj/foto: Pixabay

Pro eliminování šmouh nebo nestejného odstínu se hned následně pusťte do velkých ploch.
Pokud jste si stěny správně připravili, měly by vám stačit dva nátěry. Když začnete malovat ráno a nátěr dobře schne, večer už můžete kontrolovat výsledek.
Malířské náčiní vyčistěte tekoucí vodou hned po skončení práce, Pokud vám zbyla barva a budete ji ještě potřebovat, tak s trochou vody nalité do barvy zabráníte zaschnutí

Autor: Redakce NOSTRES

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Další články v rubrice

Populární v bydlení

Z ostatních rubrik

Výběr článků

Populární v bydlení